Muzyka

"Hej Ho Lets Go! Historia zespołu Ramones" w tym miesiącu w sklepach

W połowie kwietnia na sklepowe półki trafi biografia "Hey Ho Let's Go. Historia zespołu Ramones", której autorem jest Everett True.
Od czasu debiutu w czołowym punkowym klubie nowojorskim w 1974 roku, dzięki klasycznym albumom i znakomitym występom Ramones odcisnęli niezatarte piętno na dwóch dekadach punka.

Przygotowali grunt pod punka i hardcore za sprawą opracowanych do perfekcji piosenek i agresywnych 20-minutowych koncertów... i zawsze traktowali muzykę jako swój priorytet.

"Hej Ho Lets Go! Historia zespołu Ramones" ukazuje swoisty heroizm muzyków, którzy pozostali wierni własnej, niepowtarzalnej artystycznej wizji aż do samego gorzkiego końca.

Perspektywa współczesnych zespołowi osób - w tym muzyków, menedżerów, producentów, publicystów i członków punkowej sceny nowojorskiej - sprawia, że znalazło się tu wszystko: opowieści o rozłamach, wzlotach i upadkach, reklamy dla Budweisera, zawrotne koncerty oraz kulisy powstawania wszystkich klasycznych już albumów.

Smutną kulminacją tej najświeższej wersji uznanej biografii autorstwa Everetta True jest śmierć trzeciego z kolei Ramonesa z pierwotnego składu - gitarzysty Johnny'ego.

Everett True jest byłym dziennikarzem "Melody Makera", byłym redaktorem "VOX" oraz założycielem niszowych miesięczników "Careless Talk Costs Lives" i "Plan B". Na początku lat 80. poczuł przypływ inspiracji, dzięki której powołał do życia "nowofalową grupę a cappella" tylko po to, aby móc śpiewać na scenie piosenki Ramones. Obecnie mieszka w Brighton w Wielkiej Brytanii, gdzie nosi się z zamiarem założenia kolejnego periodyku poświęconego "muzyce, polityce i ogólnemu mąceniu". Jego ulubiony album Ramones to "It's Alive".

Wydawcą jest In Rock - Vesper.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca