Muzyka

Polacy kochają Agnieszkę Osiecką!

Wydana przez Empik i MTJ płyta „Agnieszka Osiecka". Zaśpiewana” właśnie zdobyła tytuł złotej. Krążek, który ukazał się w ramach serii „Dobre piosenki” w lipcu ubiegłego roku, w marcu przekroczył poziom 15 tys. sprzedanych egzemplarzy. Agnieszka Osiecka – wybitna poetka i autorka tekstów jest wciąż uwielbiana przez polską publiczność.

 

"Poetka złamanego koloru", jak ją określił Jan Kott, dziennikarka, autorka ponad dwóch tysięcy tekstów piosenek, skeczy i utworów scenicznych. Wiele z nich zajmuje trwałe miejsce w historii polskiej muzyki rozrywkowej i wzrusza kolejne pokolenia czytelników. Album z serii „Dobre piosenki” to wybór najlepszych tekstów Agnieszki Osieckiej do muzyki wybitnych polskich kompozytorów, a zarazem ulubionych piosenek kilku pokoleń słuchaczy i fanów.

 

Niegasnącą popularność twórczości artystki potwierdza niezwykły sukces płyty „Agnieszka Osiecka. Zaśpiewana”, która osiągnęła status złotej. Na krążku znalazły się najbardziej znane utwory wybitnej poetki, m.in. „Na zakręcie”, „Miłość w Portofino” czy „Nie spoczniemy”, wszystkie w wykonaniu znanych polskich artystów, takich jak Krystyna Janda, Piotr Fronczewski czy Magda Umer.

 

„Empik prezentuje Dobre Piosenki” to seria płyt, która przypomina słuchaczom największe gwiazdy poezji śpiewanej i piosenki autorskiej. Seria przypomina piosenki napisane przez największych polskich poetów i autorów tekstów, m.in. Juliana Tuwima, Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przyborę czy właśnie Agnieszkę Osiecką. Pojawiają się w niej także najlepsze tłumaczenia autorów zagranicznych, takich jak Bułat Okudżawa, Jacques Brel czy Leonard Cohen. Do tej pory w kolekcji ukazało się 14 płyt, w tym roku ukaże się 6 kolejnych. Każdy krążek poświęcony jest innemu artyście.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca