Muzyka

Al Di Meola we Wrocławiu

Wirtuoz gitary Al Di Meola dołączył do Największej Gitarowej Orkiestry Świata, która 1 maja we Wrocławiu będzie próbowała ustanowić nowy Rekord Guinnessa w liczbie wspólnie grających gitarzystów.
Artysta zagra krótki recital dla tysięcy gitarzystów zgromadzonych na wrocławskim rynku, a o godz. 18.00 wystąpi z kameralnym koncertem w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze, w którym wspomagać go będą gitarzysta klasyczny Krzysztof Pełech oraz wirtuoz gitary fingerstyle Adam Palma.

Al Di Meola należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najważniejszych i najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć aż 13 nagród "Guitar Player Poll" - najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii. Stał się najmłodszym gitarzystą na ich liście "Gallery of Greats". Al Di Meola debiutował w roku 1974 w słynnej formacji Return to Forever (obok Di Meoli grali tam Chick Corea, Stanley Clarke i Lenny White). Z grupą tą nagrał 3 albumy i otrzymał nagrodę Grammy i Złote Płyty za "No Mystery" i "Romantic Warrior".

Po odejściu z Return to Forever Di Meola rozpoczął karierę solisty, która zaowocowała ponad dwudzistoma płytami solowymi i dwoma w słynnym gitarowym trio John McLaughlin - Al Di Meola - Paco De Lucia. Współpracował rówież z takimi sławami, jak Paul Simon, Phil Collins, Carlos Santana, Larry Coryell, Steve Winwood, Wayne Shorter, Herbie Hancock i Stevie Wonder.

Al Di Meola uczestniczył już w biciu Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu w 2011 roku. Po pięciu latach powraca do Polski, by znów oddać muzyczny hołd Jimiemu Hendrixowi. W tegorocznym gitarowym święcie wezmą udział również: brytyjska legenda rocka Status Quo, holenderska grupa Within Temptation, pochodząca z Niemiec formacja Guano Apes, power metalowy DragonForce, wirtuoz gitary Scott Henderson oraz rodzima gwiazda - zespół Dżem.

1 maja 2016 godz.18.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
Gitarowy Rekord Guinnessa 2016 - Mistrzowie Gitary
Al Di Meola, Krzysztof Pełech, Adam Palma
Bilety: 120 zł - I miejsca, 90 zł - II miejsca, 50 zł - wejściówki dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016

Wejściówki będą ważne wyłącznie z opaską uczestnika Gitarowego Rekordu Guinnessa 2016.

Bilety i wejściówki upoważniają również do późniejszego uczestnictwa w Koncercie Gwiazd:

1 maja 2016 godz. 17.30 Pergola - Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1, Wrocław
Status Quo, Within Temptation, DragonForce, Guano Apes, Dżem, Scott Henderson

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca