Muzyka

Congo Natty & Tenor Fly + Congo Dubs na Reggaelandzie!

Congo Natty & Tenor Fly + Congo Dubs na Reggaelandzie

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki ogłasza kolejnych artystów sceny soundsystemowej, którzy wystąpią podczas festiwalu Reggaeland 2016. Congo Natty & Tenor Fly + Congo Dubs (Wlk. Bryt.) zagrają drugiego dnia imprezy (9 lipca).

 

Congo Natty pochodzi z wielokulturowego Londynu, czyli miejsca w którym na początku lat 90. muzyka reggae zaczyna przenikać się z hip-hopem, a punk rock z jazzem, zapowiadając brzmieniową rewolucję – Jungle. Prekursorem tego muzycznego przewrotu jest Michael Alec Anthony West – młody producent i „nawijacz”, który często ingeruje w muzykę jamajskich weteranów zestawiając ich wokale ze swoimi szalonymi rytmami. W 1989 roku na rynku pojawiają się single „Street Tuff” i „Just Keep Rockin”, które zapowiadają album „Rebel Music” firmowany przez Rebel MC (dziś Congo Natty). Artysta uważany jest za jedną z największych legend muzyki klubowej. Od ponad 20 lat eksperymentuje z muzyką jungle, lecz wciąż zaskakuje nowymi pomysłami. Przez jego studio przewinęli się tacy artyści, jak Dennis Brown, Barrington Levy, Sizzla,John Holt czy Jr. Reid. Utwory „Police in Helicopter” czy „Champion DJ” należą do klasyki połamanych rytmów.

 

Congo Natty jest zdeklarowanym rastafarianinem. Jego misją jest rozpowszechnianie ważnych treści przy pomocy muzyki jungle. W 2013 r. wydał album „Jungle Revolution”, który w błyskawicznym tempie stał się jednym z najważniejszych wydawnictw współczesnej muzyki klubowej.

 

Tenor Fly – piosenkarz, raper, freestyle'owiec – jest aktywny na brytyjskiej scenie klubowej od końca lat 80., czyli od narodzin kultury Jungle, której prekursorem jest Rebel MC (Congo Natty). Tenor Fly udzielał się w popularnym kolektywie Freestylers, z którym znów zaczął koncertować. Współpracował również m.in. z Barringtonem Levy oraz legendą londyńskich sound systemów – Sir Coxsone, a także z polskim Dreadsquadem. Regularnie występuje z Congo Natty wcielając się w rolę mistrza ceremonii.

 

Jako trzeci artysta wystąpi z muzykami, pochodzący również z Wielkiej Brytanii, Congo Dubs.

Festiwal Reggaeland odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016 r. Karnety w cenie 60 zł są dostępne na stronie Ticketpro.pl, w punktach sprzedaży stacjonarnej (wykaz punktów sprzedaży stacjonarnej na stronie Ticketpro.pl), a także w Bileterii Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki (ul. Tumska 9a).


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca