Muzyka

Sorne rozgrzeje przed CocoRosie

Znamy support majowych koncertów CocoRosie w Polsce. Przed zespołem sióstr Casady wystąpi Sorne - ekscentryczny i utalentowany wokalista, kompozytor, artysta multimedialny.
Pochodzący z Los Angeles Morgan Sorne tworzy niezwykłą fuzję avant-popu, awangardowej poezji, plemiennych rytmów i elektroniki. - Gdyby Freddie Mercury, David Byrne, wczesny Bowie, Afrika Bambaata i Robert Smith z The Cure poczęli wspólne dziecko, mogłoby przypominać Sorne - pisał z jeden z krytyków. Inny porównywał jego sceniczny styl z ekspresją Edith Piaf. Matka Morgana była śpiewaczką operową, zaś on sam dysponuje czterooktawową skalą głosu. Na scenie imponuje jednak nie tylko wokalem, ale też niesamowitym szamańskim tańcem i świetnym przygotowaniem aktorskim.

Sorne jest także uznanym multimedialnym artystą - wystawiał m.in. podczas Texas Biennial czy Art Basel w Miami. Jego krótkometrażowy film "SORNE: Children of the Black Mountain" pokazywano w filmowym programie festiwalu SXSW. Na swoim koncie ma cztery płyty: kolejne części muzycznej sagi "House Of Stone". Podobnie jak CocoRosie, często wykorzystuje niekonwencjonalne instrumenty i dba o oprawę plastyczną swych występów.

Przypominamy, że CocoRosie wystąpią w Polsce aż pięciokrotnie, między 11-15 maja Amerykanki zobaczymy kolejno w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie, Lublinie i Wrocławiu. Siostry promować będą swój najnowszy album "Heartache City".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 19 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca