Muzyka

Ballady i Romanse zapowiadają swoje "Córki Dancingu"

29 kwietnia ukaże się trzeci album zespołu Ballady i Romanse.
Longplay nosi tytuł "Córki Dancingu". Autorem obrazu na okładce jest Aleksandra Waliszewska, a projektu graficznego Julia Mirny.

Płyta zawiera piosenki ze znakomicie ocenionego musicalu "Córki Dancingu" w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej (nagrody na Festiwalu Filmów Sundance 2016 za unikalną wizję i design oraz w Gdyni 2015 za najlepszy debiut) w nowych, bardziej rozbudowanych wersjach a przede wszystkim wykonywane przez same siostry Wrońskie (w filmie wykonywali je aktorzy).

Materiał charakteryzuję się mocnym elektronicznym brzmieniem, co jest sporą zmianą estetyczną dla zespołu. Jest też bardzo zróżnicowany. Raz cynicznie porywa w stronę muzyki pop z gatunku sisters evil pop, aby za chwilę, rzucić słuchacza do dusznego pokoju, gdzie słychać wisielczy tekst i nieśmiało rozbrzmiewające pianino z popularnego gatunku analog rezors sounds.

Zapowiedź wydawnictwa można sprawdzić pod tym adresem.

Oto tracklista:
"Dywany"
"Czary Mary"
"Byłaś serca biciem"
"Prorok"
"Mucha"
"Łóżko"
"Daj mi tę noc/Baw się do dna"
"Policjantka"
"Mniej mnie w swojej opiece"
"Przyszłam do miasta"
"Pętla"
"Finał"
"Sz"

Ballady i Romanse to zespół założony w 2007 roku przez Zuzannę Wrońską, do której dołączyła jej siostra Barbara. Zuzanna pisze teksty, produkcją zajmuje się Barbara, a muzykę tworzą obie. Do tej pory wydały dwie płyty - "Ballady i Romanse" w 2007 i "Zapomnij" w 2011 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca