Muzyka

Muzyczne wieczory na Mazowszu

Już po raz trzynasty w zabytkach architektury Mazowsza zabrzmią koncerty wyjątkowych artystów – m.in.: Chóru Filharmonii Narodowej, Zespołu Trebunie-Tutki czy Zespołu Marii Pomianowskiej. 15 maja ruszy kolejna edycja festiwalu Mazowsze w Koronie organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury i lokalnych partnerów na Mazowszu.

 

XIII edycję Mazowsza w Koronie otworzy program Wielkie dzieła w wykonaniu Chóru Filharmonii Narodowej pod batutą Kazimierza Bukata. Na fortepianie zagra Ewa Wilczyńska. Koncert odbędzie się 15 maja o godz. 19:00 w dziewiętnastowiecznym kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi w warszawskim Wawrze (Zerzniu) i uświetni obchody 150-lecia Gminy Wawer. Zabrzmi muzyka europejskich kompozytorów, m.in.: Vivaldiego, Rossiniego czy Haendla. Mazowsze w Koronie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. Pieczołowicie dobrany repertuar, znakomici artyści oraz szczególne walory akustyczne i estetyczne historycznych kościołów, pałaców, zamków i dworów, w których odbywają się koncerty, to znak rozpoznawczy festiwalu.

 

W ramach tegorocznej edycji Mazowsza w Koronie planowanych jest dziesięć koncertów: w warszawskiej dzielnicy Wawer, Sadownem, Magnuszewie, Skrzeszewie, Górze Kalwarii, Węgrowie, Grabowie nad Pilicą, Żabiej Woli, Chrzęsnem, Kamionnie i Pułtusku. Wystąpią m.in.: Chór Filharmonii Narodowej, Zespół Trebunie Tutki, Zespół Marii Pomianowskiej, Zespół Muzyki Dawnej Camerata Cracovia czy Zespół Instrumentów Dawnych Ars Nova.

Pierwsza edycja festiwalu była elementem obchodów 475. rocznicy inkorporacji Księstwa Mazowieckiego do Korony Królestwa Polskiego. W ciągu dwunastu poprzednich edycji cyklu udało się, wraz z lokalnymi partnerami, współorganizatorami wydarzeń, przygotować 132 koncerty symfoniczne i kameralne, z udziałem wybitnych solistów, czołowych polskich zespołów muzyki dawnej, zespołów kameralnych, znakomitych orkiestr symfonicznych i kameralnych oraz chórów.

 

Szczegółowe informacje na: www.mazowszewkoronie.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 kwietnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca