Muzyka

Animal Collective pomaga mniejszościom seksualnym w Północnej Karolinie

Wielu artystów odwołało koncerty w Północnej Karolinie na znak protestu przeciwko zaostrzeniu prawa wymierzonego w mniejszości seksualne. Zespół Animal Collective tego nie zrobił. Za to udostępnił w sieci koncert, z którego sprzedaży dochód zasili organizacje wspierające prawa społeczności LGBT.
Bruce Springsteen, Pearl Jam czy Bryan Adams zdecydowali się nie występować w Północnej Karolinie, demonstrując w ten sposób swój sprzeciw wobec stanowego prawa, godzącego w wolności osób o innej orientacji seksualnej. Animal Collective zrobili coś innego. Zagrali w Asheville, w Północnej Karolinie, a krótko potem zamieścili w sieci dwa koncerty, z Los Angeles i Manchesteru, a dochód z ich sprzedaży postanowili w całości przeznaczyć organizacji Progress NC, walczącej z dyskryminacją społeczności LGBT w tym stanie.

- Uznaliśmy, że odwołanie koncertu niczego nie da i spowoduje tylko rozczarowanie fanów. Co oczywiście nie znaczy, że w jakikolwiek sposób popieramy bigoterię i dyskryminację - napisali muzycy Animal Collective w oświadczeniu.

Koncertowe albumy zespołu można przesłuchać i zakupić w opcji pay-what-you-want pod tym i tym linkiem.

Ostatnia płyta Animal Collective, "Painting With", miała premierę w lutym 2016 roku.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca