Muzyka

40 SYNÓW I 30 WNUKÓW JEŻDŻĄCYCH NA 70 OŚLĘTACH w Starym Klasztorze!

Zespół 40 SYNÓW I 30 WNUKÓW JEŻDŻĄCYCH NA 70 OŚLĘTACH zaprasza na koncert promujący najnowszą płytę pt.POZOR

Koncert odbędzie się 24 maja w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.

 

NAZWA:

„40 synów...” to nazwa zespołu grającego muzykę o zabarwieniu folkowym z elementami muzyki etnicznej i akustycznego reggae, a także cytat z Pisma Św. (Księga Sędziów 12,14); dla zespołu cytat ten jest synonimem błogosławieństwa (dla Izraelitów męscy potomkowie byli wyrazem Bożej Opieki i Błogosławieństwa)

TEKSTY:

większość tekstów piosenek wykonywanych przez zespół oparta jest bezpośrednio na Słowie Bożym (szczególnie na Psalmach i Księgach Starego Testamentu), a część z nich jest autorstwa członków zespołu, mówią one o poszukiwaniu relacji i życiu z Jezusem Chrystusem oraz o Łasce płynącej z przyjaźni z Nim

MUZYKA:

zespół wykonuje piosenki autorskie, sam komponuje muzykę i aranżuje utwory, wykorzystuje do tego następujące instrumenty: git. klasyczną, git. akustyczną, git. basową, akordeon, sopiłki (ukraińskie flety ludowe), mandolinę, djembe, werbel, bombo i instrumenty perkusyjne

POCZĄTEK:

„40 synów...” to w większości absolwenci wrocławskich uczelni, którzy spotkali się w Duszpasterstwie Akademickim „Wawrzyny” i tam pod wpływem nauczań duszpasterza akademickiego ks. Stanisława „Orzecha” Orzechowskiego oraz świadectw nawróconych muzyków rockowych postanowili powołać do życia zespół grający na chwałę Boga; początek istnienia zespołu datuje się na 4.06.1999 r., kiedy to odbył się jego pierwszy koncert, we Wrocławiu na SacroSongu `99; zespół zdobył tam pierwszą nagrodę.

KIERUNEK:

zespół określa swoje powołanie jako służbę Bogu i ludziom; gra na imprezach parafialnych, duszpasterskich, festiwalach i przeglądach, ale swoje działanie świadomie kieruje w stronę ewangelizacji środowisk trudnych: zakładów karnych, ośrodków leczenia z uzależnień, zakładów wychowawczych, ośrodków szkolno - wychowawczych, domów dziecka, ludzi uzależnionych i bezdomnych oraz obojętnych na sprawy związane z wiarą w Boga; chce pójść wszędzie tam gdzie pośle go Bóg!

KONCERTY:

najbardziej prestiżowe imprezy, w których zespół brał udział to: Song Of Songs Festival (Toruń), Targi Muzyki Chrześcijan (Kraków), Festiwal Muzyki Dobrej (Warszawa), Festival de Paques (Chartres, Francja), Festiwal Stróżów Poranka (Chorzów, Wilno) oraz najważniejsze: koncerty ewangelizacyjne w domach dziecka, ośrodkach szkolno – wychowawczych oraz w monarach, więzieniach, na dworcach kolejowych.

SKŁAD:

Artur Bednarski:         [djembe, instrumenty perkusyjne (przeszkadzajki)]

Marek Bryłka:            [gitara basowa]

Łukasz Damurski:      [djembe, folkowy zestaw perkusyjny]

Marcin Oleksy:           [gitara klasyczna, śpiew]

Andrzej Ruszczak:      [gitara akustyczna, solowa, śpiew]

Robert Ruszczak:        [akordeon, sopiłki, śpiew]

 

24.05.16 godz.20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

40 SYNÓW I 30 WNUKÓW JEŻDŻĄCYCH NA 70 OŚLĘTACH

bilety: 10 zł

 

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce

oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl

rezerwacje: bilety@o2.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca