Muzyka

Historia zespołu Sabaton w księgarniach

W czerwcu w sprzedaży pojawi się biografia "Sabaton. Lwy północy" autorstwa Jordana Babuli.
Nie jest zaskoczeniem, że heavymetalowi piewcy militarnej historii zdobyli tak wielką popularność w Polsce - kraju od zawsze rozkochanego w bohaterskich czynach weteranów wojennych. Popularność Sabatonu nie dziwi tym bardziej, że nieraz muzycy pochylali się nad historią naszego kraju. Jednak sława Sabatonu nie ogranicza się jedynie do kraju nad Wisłą. Cała niemal Europa podziwia doskonałe kompozycje prezentowane przez Szwedów, ich niezwykłą energię oraz pozytywne przesłanie. Książka Jordana Babuli pozwala dokładniej zrozumieć fenomen pięciu skromnych chłopaków z miasta Falun, którzy swoją muzyką podbili całą Europę.

- Sabaton największy koncert życia zagrał w Polsce - czytamy w książce. - Najbardziej emocjonujący koncert życia też zagrał u nas - we wrześniu 2009 roku nad Wizną. Sabaton to jeden z najpopularniejszych zespołów metalowych w naszym kraju. Jasne, nie może jeszcze stawać w szranki z tuzami - Metallicą, Iron Maiden i Slayerem. Tyle, że każdy z tuzów karierę rozpoczynał kilka dekad wcześniej. Nawet jednak mając kilkadziesiąt lat przewagi, żaden nie występował w Polsce tyle razy co Szwedzi z Falun. Ba! Praktycznie żaden zagraniczny zespół - nie tylko metalowy, ale po prostu rockowy - nie przyjeżdża nad Wisłę z taką częstotliwością. Od 2007 roku Sabaton zagrał na polskiej ziemi 38 koncertów. Dziś pod tym względem lepsza jest tylko brytyjska Anathema, jednak jej pięćdziesięciokoncertowy wynik budowany był od początku lat 90.

Ostatnia studyjna płyta bandu to "Heroes" z 2014 roku. 19 sierpnia ukaże się kolejne dzieło "The Last Stand".

Przypomnijmy, że Sabaton 28 sierpnia zagra na Czad Festivalu w Straszęcinie a dzień później we Wrocławiu na Rock For Freedom.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 24 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca