Muzyka

Justin Bieber i Skrillex pozwani za "Sorry"

Czy wspólne dzieło Justina Biebera i Skrilleksa, piosenka "Sorry", jest plagiateme Pewna amerykańska piosenkarka twierdzi, że jest i podała obu artystów do sądu.
Wnoszącą sprawę jest niejaka Casey Dienel, indiepopowa artystka występująca i nagrywająca jako White Hinterland. W pozwie twierdzi ona, że w utworze "Sorry" są fragmenty imitujące charakterystyczny wokal z jej utworu "Ring The Bell" z 2014 roku. Amerykanka zaznaczyła również, że prosiła już Justina Biebera, aby zrezygnował z wykonywania kontrowersyjnych fragmentów piosenki, lecz jej prośba została zignorowana.

Utworu "Ring The Bell" można posłuchać pod tym adresem, zaś kawałka "Sorry" tutaj.

Oprócz Biebera i Skrilleksa w pozwie wymienieni są również współautorzy kompozycji, Julia Michaels, Justin Tranter i Michael Tucker. White Hinterland domaga się rekompensaty finansowej w nieujawnionej wysokości oraz zaprzestania wykonywania piosenki "Sorry".

Ani Bieber, ani Skrillex ani pozostali pozwani, na razie nie wypowiedzieli się na temat pozwu.

Ostatnia płyta Justina Biebera to "Purpose" z 2015 roku. Jako ostatnia na koncie Skrilleksa widnieje kooperacja z Wiwek i Elliphant w postaci singla "Killa".Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca