Muzyka

Zagraj w Największej Orkietrze Bębniarskiej podczas Nocy Świętojańskiej we Wrocławiu!

WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016 to wydarzenie, które ma szansę dołączyć do grona najważniejszych imprez folkowych nie tylko w Polsce. Weź w nim udział i dołącz do Wielkiej Orkiestry Bębniarskiej, która poprowadzi barwny korowód zakończony puszczaniem świętojańskich wianków na wodę. Wystarczy wziąć ze sobą dowolny instrument perkusyjny - gotowy lub przygotowany własnoręcznie, by poczuć moc rytmicznego zaklinania rzeczywistości ;-)

Bębniarską orkiestrę poprowadzą grupy inspirowane różnymi nurtami world music: odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej FOLIBA, pierwsza żeńska grupa perkusyjna w Polsce, powalająca gorącymi latynoamerykańskimi rytmami MAMATUCADA, a także SŁOMA - prekursor polskiego bębniarstwa. Przed korowodem odbędą się bezpłatne warsztaty bębniarskie, aby później móc swobodnie zatracić się we wspólnym rytmie z różnych zakątków świata.

­­Uczestnicy mogą rejestrować się od godz. 16.00, Świętojański Korowód wyrusza ok. godz. 22.00.
Każdy uczestnik bębniarkiej orkiestry otrzyma darmowe zaproszenie na koncerty WrocLove Fest – Noc Świętojańska 2016 w Hali Stulecia w dniach 23 i 24 czerwca z udziałem światowych gwiazd muzyki folk.

Rodzime gwiazdy GOLEC uORKIESTRA, ZAKOPOWER, ENEJ i KAPELA ZE WSI WARSZAWA zmierzą się z artystami reprezentującymi różne kultury z barwnych rejonów muzyki etnicznej: BOBAN MARKOVIĆ ORCHESTRA z Serbii - fenomenalna orkiestra znana m.in. z filmów Emira Kusturicy „Underground” i „Arizona Dream”; AMADOU & MARIAM z Mali - światowej sławy gwiazda muzyki afrykańskiej; FANFARA TIRANA meets TRANSGLOBAL UNDERGROUND - specjalny projekt muzyków wywodzących się z Orkiestry Dętej Armii Albańskiej oraz pionierów łączenia muzyki świata z nowoczesnymi brzmieniami z Wielkiej Brytanii. BOLLYWOOD MASALA ORCHESTRA w niezwykłym spektaklu muzycznym „The Spirit of India” zaprosi na muzyczną podróż przez Indie.

 

Podczas Nocy Świętojańskiej nie zabraknie innych atrakcji. Subtelne malowanie płomieniem, zachwyt, lekkość i czysta magia - podane w klimacie etno to widowiskowy fire show w wykonaniu BANDIT QUEEN CIRCUS.

Jak przystało na obrzędowość Nocy Świętojańskiej - uczestnicy będą poszukiwać kwiatu paproci - na szczęśliwego znalazcę czeka nagroda! Poznamy także zwyczaje białoruskie - zanim puścimy wianki, będziemy je wspólnie wyplatać z Festiwalem Niezależnej Kultury Białoruskiej.

Oprócz uczty duchowej będzie coś dla ciała - za sprawą ZLOTU FOOD TRUCKÓW.

Wszystkie imprezy i pokazy związane z obrzędami i tradycją świętojańską odbywające się na Pergoli będą otwarte dla publiczności.

 

Imprezie towarzyszyć będzie specjalna edycja WROCŁAWSKIEGO ŚWIĘTA PIWA – Powitanie Lata 2016, podczas którego można będzie spróbować niezliczonej ilości gatunków piwa, dostępnego na każdą kieszeń. Nie zabraknie też pokazów ulubionej przez wrocławian i turystów Fontanny Multimedialnej.

Zachęcamy również do uczestnictwa w koncercie WrocLove Fest – Pierwszy Dzień Wakacji 2016, który odbędzie się 25 czerwca. Zagrają m.in. łódzki raper, freestyle’owiec, skrzypek i kompozytor – O.S.T.R., wrocławski król reggae i dancehallu – MESAJAH, energetyczna bomba w postaci mieszanki ska, punku i rocka – KONIEC ŚWIATA, a także STRACHY NA LACHY, AFROMENTAL, GRUBSON i BETHEL. Energetyczne opary absurdu zapewni nam najbardziej zwariowany zespół świata, czyli GOGOL BORDELLO.

 

W Europejskiej Stolicy Kultury Szykuje się kolejny muzyczny weekend, którego nie można przegapić!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca