Muzyka

Ennio Morricone w Polsce

Ennio Morricone wystąpi w Tauron Arena w Krakowie 6 lutego 2017 roku. Występ będzie częścią jego trasy zatytułowanej 60 Years Of Music World Tour.
Podczas koncertów będziemy mogli usłyszeć m.in. utwory z ostatniej ścieżki dźwiękowej artysty do "Nienawistnej Ósemki". Muzyka do tego filmu została nagrodzona Oscarem, Złotym Globem oraz Nagrodą Nowojorskich Krytyków Filmowych.

Koncert tego wybitnego włoskiego muzyka w Krakowie to część jego światowej trasy, która rozpoczęła się w styczniu 2016 roku i została zaplanowana dla uczczenia 60 lat pracy Morricone jako kompozytora i dyrygenta.

Ennio Morricone skomponował muzykę do ponad 500 filmów kinowych i telewizyjnych oraz ponad 100 niezależnych dzieł. Nie sposób wymienić wszystkie jego kompozycje. Te, które chyba najbardziej utkwiły w pamięci słuchaczy to: "Dawno temu w Ameryce", "Za garść dolarów", "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", "Nietykalni", "Misja". Skomponowana przez Morricone muzyka do "Dobry, zły i brzydki" niezmiennie utrzymuje się na drugiej pozycji w rankingu 200 najlepszych ścieżek filmowych na świecie.

- Czuję się zaszczycony uznaniem, jakiego doświadczyłem w ciągu ostatniego roku - powiedział artysta. - Nagrody, słowa uznania od innych twórców, trasa z Quentinem Tarantino i przede wszystkim widok publiczności, która tak tłumnie przybyła na moje koncerty. Jestem gotowy na kolejną trasę i nie mogę już doczekać się kolejnych występów na żywo.

Podczas koncertu w Krakowie Maestro towarzyszyć będzie jego ulubiona Czeska Narodowa Orkiestra Symfoniczna. Na scenie, razem z Morricone, pojawi się ponad 200 muzyków i wokalistów.

Przedsprzedaż biletów zaczyna się 13.06 o godzinie 9:00 na Eventim.pl.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca