Muzyka

Nowy hymn Polski?

Piosenka "Polska" promuje debiutancką płytę zespołu Ryby.  


Mycie luster, kafelków i szafek jest strasznie trudne, bo brud zostaje na ścierce, i kiedy potem chcemy dalej ścierać, brudzimy wszystko na nowo. Często też zapominamy,  żeby myć krany nie tylko od góry, ale także od spodu, a potem jak zarosną, to nic się już nie da zrobić.  Ten i inne wymiary sprzątania pojawiają się w teledysku zespołu Ryby do ich piosenki „Polska” z debiutanckiej płyty „Kenia”. Na teledysku można też zobaczyć prawdziwego ułana w fioletowym mundurze.
 

***


Zespół Ryby to Grzesiek Uzdański (autor strony ,,Nowe wiersze sławnych poetów” i książki „Wakacje”), Nela Gzowska (poza Rybami gra także z zespołem Kobiety), Janek Małkowski (Infant Joy, Skrebotta Fatta i wiele projektów improwizatorskich) i Dominik Mokrzewski (Biegli, Infant Joy, Skrebotta Fatta i także uczestniczy w warszawskiej scenie muzyki improwizowanej).

"Gramy piosenki o nieudanych spotkaniach po latach z przyjaciółmi, wilkach, miłości, śniegu, związku, harcerzach, wakacjach w Przasnyszu, o tym, że inni mają gorzej, i o Polsce. Nasza muzyka to rock z elementami psychodelii, punka i improwizacji. ,,Kenia” to nasz pierwszy album."


Płyta ukazuje się 10 czerwca 2016 roku nakładem Thin Man Records.

 

Metryczka klipu:
Realizacja - Łukasz Celej
Ułan - Jan Małkowski
Pomysł - Ryby

 

"Polska":


przysłano: 10 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca