Muzyka

Premiera drugiej płyty Holly Blue pt. „UpBeat".

UpBeat to zupełnie nowe oblicze zespołu Holly Blue, płyta na której zespół poszerza muzyczne horyzonty, pokazuje nową jakość i przesuwa granice szeroko pojętego popu. Album jest przebojowy i melodyjny. To 13 anglojęzycznych piosenek, 50 min. muzyki na wysokim, światowym poziomie. Oprócz autorskiego materiału, zespół nagrał cover Roisin Murphy „Primitive” w nowej zaskakującej aranżacji, o którym sama Roisin powiedziała „WOW I love this, it's tremendous!!!”

JOHN-LEMON POLSKA z okazji wydania "UpBeat" przygotował limitowaną edycję napojów z logo Holly Blue. Napoje będą dostępne w sprzedaży w Polsce i innych krajach Europy.

Album  promują dwa single:
   
 "Irrasistible":

 


"Primitive" (Roisin Murphy cover):
 


O płycie:
„Uważamy, że nie ma sensu nagrywanie takich samych stylistycznie płyt. Mamy wiele inspiracji i wystarczająco wiele twarzy, aby nagrać płytę gitarową, elektroniczną, country czy nawet symfoniczną” mówi Emil Blant."
 

„First Flight” była melancholijna, senna, bardzo gitarowa i dawała dużo do myślenia, z kolei jej następca „UpBeat” to zdecydowanie album do tańca i zabawy. Ma w sobie dużo energii i pozytywnego przesłania. Opiera się na mocnych bitach, basach i syntezatorach, choć nie brakuje tam też gitar i innych żywych instrumentów takich jak sekcje dęte i smyczkowe."
   

Album został wydany przez debiutująca na rynku fonograficznym wytwórnię Soundpetersburg Records. Jednym z jego producentów jest Eddie Stevens, znany ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7. Produkcją materiału zajął się Emi Blant. Całość zmiksował i zmasterował Marcin Szwajcer.

Najbliższe koncert :
26 czerwiec - Warszawa - IMS Warsaw Fashion Street 2016
16 lipca - Zakopane - HEJ FEST
22 lipca - Środa Śląska - Festiwal Uwolnić Muzykę
29 lipca - Świętochłowice

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca