Muzyka

Wianki w Krakowie (fotorelacja)!

 

Natalia Przybysz, The Dumplings, Stanisława Celińska, Dawid Podsiadło to jedynie kilka nazwisk, których muzykę można było usłyszeć podczas tegorocznych Wianków – Święta muzyki w Krakowie. Wydarzenie przyciągnęło blisko 160 tysięcy odbiorców spragnionych muzycznych i wizualnych wrażeń. 

 

Nadeszło lato, a wraz z nim wysokie temperatury. Nie da się ukryć, iż upał i gorące powietrze często nie zachęcają do opuszczenia zacienionego miejsca. 25 czerwca warto było opuścić bezpieczne schronienie i wyruszyć na miasto. Tego dnia Kraków wypełniły dźwięki z pogranicza różnych gatunków muzycznych. Jeżeli świętować to tylko przy dobrej muzyce. Znakomitą zabawę zapewniło wielu wybitnych artystów.

 

Sześć wielkich scen, znani muzycy i liczne atrakcje dodatkowe - to wszystko czekało na odbiorców. Scena Międzypokoleniowa zlokalizowana na Rynku Głównym gościła wielu wybitnych artystów. W tym miejscu zagrała znakomita i niepowtarzalna Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, Grzegorz Turnau z towarzyszeniem orkiestry Sinfonietta Cracovia oraz Warszawskie Combo Taneczne. Nie zabrakło również występów dla najmłodszych w wykonaniu Jerzego Igora.

 

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się scena Hard Rock Cafe na Małym Rynku. To tutaj zagrali Natalia Przybysz wraz z zespołem, The Dumplings, Dawid Podsiadło, Santa Barbara , HLA i Fisz Emade Tworzywo. Znakomici artyści zapewnili gorącą atmosferę i niezapomnianą zabawę. Tego dnia Kraków zaśpiewał wraz z artystami, którzy śmiało zachęcali do aktywnej zabawy przy dźwiękach muzyki. Dużo pozytywnych wrażeń jak na jeden dzień.

 

Scena Krakowska na Placu Szczepańskim także przyciągnęła wielu odbiorców. Tutaj zaprezentowali się Duch, Świetliki, Bester Quartet, Gadabit i Sokół Orkestar. 

 

Muzyka wypełniła całe miasto, także sceny zlokalizowane poza Rynkiem Głównym. Nie obyło się także bez atrakcji dodatkowych. Na moście dębnickim zaprezentowała się lokalna orkiestra Capella Cracoviensis, natomiast przy Barbakanie usłyszeć można było koncert chóru pochodzącego z Norwegii SK'Qyeren. Całość zwieńczył widowiskowy pokaz pirotechniczny przy Bulwarze Czerwińskim.

 

Pomimo upału publiczność bawiła się znakomicie. Atmosferę podgrzały dodatkowo elektryczne dźwięki muzyki. Po plenerowych koncertach długi dzień nie dobiegł końca. Organizatorzy zapewnili także świetną zabawę w pięciu krakowskich klubach. 

Zdjęcia


Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca