Devin Townsend Project na dwóch koncertach w Polsce

18 lutego w krakowskim klubie Kwadrat i dzień później w warszawskiej Stodole zagra Devin Townsend Project.
Devin Townsend, autor takich legendarnych albumów z gatunku progresywnego metalu jak "Biomech", "Terria", "Accelerated Evolution" czy "Addicted", wraca z nową płytą i trasą koncertową, która obejmie m.in. dwa polskie miasta.

Po udokumentowaniu w ubiegłym roku koncertu w Royal Albert Hall, Devin już 2 września zaprezentuje światu "Transcendence" - album poświęcony zmianom, jakie zaszły w artyście. - Mam 44 lata i przez wiele lat samolubnie patrzyłem na relacje z ludźmi - opowiada o płycie Kanadyjczyk. - Ciągle mówiłem o tym, że ktoś powinien się zmienić. Teraz wiem, że powinno zmieniać się swoją reakcję na to, kto nas otacza, a nie samych ludzi.

Po sukcesie awangardowej rock-opery jaką był album "Z2", Devin wzbrania się przed opowiadaniem w jakim kierunku muzycznym poszedł na płycie "Transcendence" - dowiemy się tego 2 września, a później usłyszymy na żywo w jak zwykle doskonałej oprawie godnej mistrza gatunku.

Uwagę zwraca znakomite towarzystwo, które będzie wspierać Devina na trasie, w tym 18 lutego w krakowskim Kwadracie i 19 lutego w warszawskiej Stodole. Jako support Devin Townsend Project wystąpi norweska formacja Leprous - autorzy kultowych płyt progresywnych "Tall Poppy Syndrome" czy "Biletaral", którzy w ubiegłym roku uraczyli nas swoim najgłośniejszym dotąd dziełem: pasjonującym a zarazem melancholijnym, technicznym majstersztykiem pod postacią płyty "The Congregation". Gościem specjalnym natomiast będzie Between The Buried And Me - amerykańska grupa balansująca na krawędzi prog-rocka/metalu i metalcore'u, która w 2007 roku oczarowała nas swoim epickim i najsłynniejszym dotąd dziełem "Colors", a w ubiegłym roku podzieliła się z nami krążkiem "Coma Ecliptic".

Bilety trafią do sprzedaży 4 lipca o 13:00 na Livenation.pl.

źródło: megafon.pl
przysłano: 30 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło