Muzyka

Kaseciarz i Torpur w ramach cyklu koncertowego „Wrzos Nocą”!

9 lipca w kinoteatrze Wrzos odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Wrzos Nocą”. Na dziedzińcu podgórskiej kamienicy przy ul. Jana Zamoyskiego wystąpią zespoły Kaseciarz i Torpur.

 

Kaseciarz gra tatusinego rocka z matecznym zadziorem dla pryszczatej młodzieży. Zespół powstał w 2011 roku z inicjatywy Maćka Nowackiego, który zapragnął nagrać płytę używając aparatury nagrywającej, którą miał pod ręką. Wraz z wydaniem debiutu "Surfin' Małopolska" Kaseciarz zaczął działać jako trio i wydał płytę "Motörcycle Rock And Roll" w 2013 roku, która była wariacją na temat krautrocka z motywem motoryzacyjnym w tle. W listopadzie 2015 zespół wydaje płytę „Gay Acid", która jest konceptualną opowieścią o zmaganiach pewnego muzyka grającego niegdyś w amerykańskim zespole DuVraine Connection. Muzyka, jaką gra Kaseciarz to mieszanina garage, psychedelic, surf, albo po prostu Dziadostwo Rock.
Obecnie zespół działa w składzie: Aleksander Margasiński, Szymon Keler, Maciej Nowacki.
 

https://kaseciarz.bandcamp.com/

„Oni czują się najlepiej, gdy wejdą na tor wiodący od The Sonics, przez Dinosaur Jr, po Black Keys: produkcja nie musi być czysta, ale musi być luz, czasem niedokładność, a zawsze efektowne brzmienie” - Jacek Świąder, „Gazeta Wyborcza”

„It's fair to say, then, that expectations for new material from the band have been running high and it's a pleasure to report that Kaseciarz have not only delivered the goods but have also grown in stature” - Julian Marszalek, „The Quietus”

„»Many Lives« pełnymi garściami czerpie z amerykańskich patentów, ale pod koniec brzmi tak niemiłosiernie słowiańsko, że Dżemowi musi być głupio, że nie zagrali nigdy tak dobrego numeru.” - Kuba Serafin, „Uwolnij Muzykę”

Przed Kaseciarzem wystąpi Torpur - gobliński punk z najciemniejszych lochów Krakowa. Po raz pierwszy wypełzli na powierzchnię niedawno, a za każdym razem przebywają na niej niewiele dłużej niż trwa solówka w twoim ulubionym kawałku - więc orientuj się!
 

 

Kinoteatr Wrzos

ul. Jana Zamoyskiego 50, Kraków

Start: 9 lipca (sobota), godz. 21:00

Bilety: 10zł (przedsprzedaż) / 15zł (w dniu koncertu)
dostępne w kasie kinoteatru Wrzos lub na stronie na stronie:

http://389809-1.evenea.pl/

 

„Many Lives”:


przysłano: 6 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca