Muzyka

Męskie Granie w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski zapowiada się koncert nie do poznania!

 

MĘSKIE GRANIE W POZNANIU

W stolicy Wielkopolski zapowiada się koncert nie do poznania!

 

 

Raz, dwa, trzy… start! Już w sobotę 9 lipca w poznańskim Parku Cytadela odbędzie się koncert otwierający trasę Męskie Granie 2016, której sponsorem jest marka Żywiec. Koncert może przejść do historii za sprawą niecodziennych kolaboracji: Raz, Dwa, Trzy wystąpi z gościnnym udziałem BRODKI, Mariusza Lubomskiego, Dawida Podsiadło, Leszka Możdżera i Ørganka. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie zaskakujący występ kolektywu Męskie Granie Orkiestra.

 

Po znakomicie przyjętym koncercie inaugurującym w Łazienkach Królewskich promującym singiel „Wahata”, Męskie Grania rusza w trasę, podczas której odwiedzi 6 miast. Na scenie spotkają się najbardziej oryginalni polscy artyści, którzy pokażą swoje nieznane muzyczne oblicze. Intrygujące mieszanka gatunków i stylów po raz kolejny stanie się inspiracją do eksperymentowania, pasjonującej zabawy dźwiękiem i odważnego poszukiwania nowych brzmień.

 

Podczas sześciogodzinnego koncertu w Poznaniu fani niebanalnych dźwięków usłyszą występ jednego z liderów projektu, Davida Podsiadło, który niedawno zakończył efektowną trasę koncertową promującą podwójnie platynowy album „Annoyance and Disappointment”. Na wystrzałowy koncert liczą też fani Marii Peszek, która wydała kontrowersyjną wstrząsającą płytę pod wymownym tytułem „Karabin”. Stojąca u progu międzynarodowej kariery, BRODKA zaprezentuje się w towarzystwie Małej Orkiestry. W Poznaniu usłyszymy też intrygujący duet Daniela Blooma i Gaby Kulki – artystów, których muzyczne drogi spotkały się już wcześniej na płycie „Lovely Fair”. Śląski raper i producent Miuosh wystąpi w rozszerzonym „żywym” składzie, co gwarantuje dużo dobrej energii.

 

Prawdziwą gratką dla fanów dobrej muzyki będzie specjalny koncert Raz, Dwa, Trzy z gościnnym udziałem pięciu charyzmatycznych osobowości polskiej muzyki. Trudno przewidzieć, co wydarzy się na scenie, na której wraz z nimi spotkają się liryczny i dowcipny Mariusz Lubomski, wirtuoz fortepianu Leszek Możdżer, zmysłowa BRODKA, zadziorny Ørganek i nieprzewidywalny Dawid Podsiadło.

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ Męskie Granie Orkiestra, której frontmenami są w tym roku artyści o zupełnie innej wrażliwości O.S.T.R, Dawid Podsiadło i ØRGANEK – szef muzyczny tegorocznej Orkiestry. Na scenie towarzyszyć im będzie ośmioosobowy zespół: Agim Dżeljilji (elektronika, syntezatory), Adam Staszewski (gitara basowa), Robert Markiewicz (perkusja/perkusja elektroniczna), Olek Świerkot (gitara elektryczna), Hubert Gasiul (perkusja), DJ Haem (gramofony), Steve Nash (instrumenty klawiszowe) i Sławomir "Kosa" Kosiński (gitara elektryczna). Dołączy do nich gość specjalny – Andrzej Grabowski.

 

 

Dopełnieniem występów na scenie głównej będzie koncert na scenie Ż, na której zagrają energetyczni The Stubs i Dick4Dick oraz elektryzujący duet Rebeka.

 

Bilety na koncerty we Wrocławiu (6.08.), Krakowie (13.08.), Warszawie (20.08.) i Żywcu (27.08.). do nabycia na eBilet.pl.

 

Wyłącznym sponsorem trasy Męskie Granie 2016 jest marka Żywiec. 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca