Muzyka

Letni Festiwal "Pieniny-Kultura-Sacrum"

Siódma edycja Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. W jego ramach odbędzie sie pięć koncertów, wszystkie w Krościenku nad Dunajcem: cztery z nich w kolejne soboty lipca i sierpnia, poczynając od 23 lipca w nowym kościele (godz. 19:00) oraz jeden w starym (w niedzielę 24 lipca o godz. 17:00).
 

Przybędą nie tylko artyści z Polski, ale także z Mołdawii, Czech, Włoch, Austrii oraz z dalekiego Seulu w Korei Południowej.

 

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich koncertów będzie tradycyjnie muzyka organowa. Oprócz niej zabrzmi w Krościenku po raz pierwszy fletnia pana i muzyka żydowska, tożsama dla naszych starszych braci w wierze. Usłyszymy ponadto kompozycje saksofonowe oraz sporą porcję muzyki wielkiego Johanna Sebastiana Bacha, zarówno organowej, jak też wokalnej. Całość dopełnią kompozycje chóralne. Kalejdoskop dźwiękowy tegorocznego festiwalu jest wiec jak zawsze bogaty i w tym roku bardziej niż dotychczas – międzynarodowy.

 

Organizatorem Festiwalu pozostaje niezmiennie Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic z Krakowa, przy współpracy z Parafią pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem.

 

Realizacja siódmej edycji festiwalu jest możliwa dzięki pomocy finansowej udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz po raz pierwszy przez Gminę Krościenko nad Dunajcem. Z pomocą logistyczną przyszli ponadto właściciele pensjonatu CrosnaSpa w Krościenku n.D., właściciele Cukierni Piotrowscy oraz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. Patronat medialny nad koncertami objęli tradycyjnie: Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Tygodnik Podhalański, GóralInfo oraz Pieninyinfo.pl.

 

Serdecznie zapraszam do udziału we wszystkich festiwalowych koncertach. Dla turystów odwiedzających latem Pieniny, wieczory koncertowe są dodatkową okazją do odpoczynku i kontemplacji pięknej muzyki w niepowtarzalnym anturażu pienińskich krajobrazów. Koncerty stanowią ponadto wielką wartość kulturową i edukacyjną dla całej pienińskiej społeczności.

 

Niech muzyka, poprzez emanację harmonii i piękna, wnosi owe wartości w nasze życie i wyraża przez nie wspaniałe Boże dzieła.

 

Agnieszka Radwan-Stefańska
Dyrektor Artystyczny Festiwalu


 

KALENDARZ KONCERTÓW


sb 23 lipca – 19:00 – Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza
Koncert dedykowany śp. Zdzisławowi Soliwodzie, Radnemu Gminy Krościenko n.D.
Marek Stefański – organy
Dumitru Harea (Mołdawia) – fletnia pana

 

nd 24 lipca – 17:00 – Kościół pw. Wszystkich Świętych (Rynek)
Marek Stefański – organy
Magdalena Dobrowolska – sopran

 

sb 30 lipca – 19:00 – Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza

Karel Martinek (Czechy) – organy

Zespół klezmerski Iwan Iwanilia:

Monika Iwan – wokal

Paweł Iwan akordeon – wokal

Tomasz Pawlak skrzypce – wokal

Szymon Frankowski – kontrabas

 

sb 6 sierpnia – 19:00 – Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza

Federico Bongiorno (Włochy) – organy

Jarosław Sereda – saksofon

 

sb 13 sierpnia – 19:00 – Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza

Jisung Kim (Korea Płd.) – organy

Amerling Chor z Wiednia

Julia Czepiel – dyrygent


 

WSTĘP WOLNY!

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca