Muzyka

Ian Gillan na jedynym koncercie w Polsce

Ian Gillan przyjedzie do Polski na jeden koncert z utworami Deep Purple. Muzyk wystąpi 19 listopada w hali Koło w Warszawie. Wokaliście towarzyszyć będą Don Airey Band oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej prowadzona przez Stephena Bentleya-Kleina.
Ian Gillan urodził się w Hounslow w Anglii, a jego wyjątkowy głos rozpoznawalny jest na całym świecie. Od najmłodszych lat był pod wielkim wpływem takich gwiazd jak Elvis Presley, Little Richard, Buddy Holly oraz innych dynamicznych artystów tamtej epoki. W latach swojej młodości chłonął szeroki zakres gatunków muzycznych, które zalewały Wielką Brytanię w latach sześćdziesiątych.

Ian Gillan poznał Rogera Glovera, gdy dołączył do grupy Episode Six w 1965 roku. W czasie trasy z Dusty Springfield mieli pierwszą szansę, by uczyć się rzemiosła, grając pięć koncertów dziennie - osiem w czasie weekendów. Gillan dołączył do Deep Purple w 1969 roku, inaugurując tym samym najbardziej popularny okres grupy. Wziął udział w nagraniu serii albumów, które odniosły wielki sukces: "Fireball", "Machine Head" i "Who Do We Think We Are".

Gillan wcielił się w rolę Jezusa Chrystusa w oryginalnym nagraniu rockowej opery "Jesus Christ Superstar" z 1970 roku. Muzyk wcielił się także w rolę Charlesa Darwina na albumie braci Bolland - "Darwin - The Evolution". Rockman dwukrotnie wykonał arię "Nessun Dorma" w duecie z Luciano Pavarottim.

Bilety w cenie od 230 złotych trafią do sprzedaży 18 lipca o godzinie 12:00.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 16 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca