Muzyka

Céline Dion wydaje "Encore un soir"

Céline Dion zapowiedziała nowy, francuskojęzyczny album. Płyta "Encore un soir" ukaże się 26 sierpnia.
Pierwszym singlem zapowiadającym zestaw jest tytułowa kompozycja Jean-Jacques'a Goldmana, której można posłuchać tutaj. Słynnego twórcę piosenek o napisanie numeru poprosiła sama wokalistka. Piosenkarka i jej mąż starali się ponownie nawiązać współpracę z nagrodzonym Grammy Goldmanem przez ostatnie 12 lat. Nareszcie się to udało.

Na płycie znajduje się też pierwsza kompozycja, jaką dla Céline napisali Francis Cabrel i Serge Lama. Nie zabrakło też utworu od najwierniejszego współpracownika wokalistki z ostatnich lat Jacques'a Veneruso (odpowiada za "Je ne vous oublie pas" i "Parler a mon pere" ). Porcję swojej poezji na płytę dostarczył ponadto Grand Corps Malade, który pracował z Céline przy okazji płyty "Sans Attendre".

Do ekipy kompozytorskiej dołączyły także nowe nazwiska - Zaho , która piosenką "Tourner la page" udowodniła, że umie pisać hity łączące w sobie wiele muzycznych stylów, a także Florent Mothe i Mutine, którzy na płytę dostarczyli aż cztery swoje utwory.

Jako, że kanadyjskie miasto Quebec zawsze było bliskiej sercu Dion, artystka złożyła tu też hołd Robertowi Charlebois śpiewając jego hit "Ordinaire". Swój wkład w krążek miał Marc Dupré, multiplatynowy artysta pochodzący z Quebecu. Usłyszymy tu też piosenkę Daniela Picarda "A la plus haute branche", wybraną spośród ponad 4 tysięcy zgłoszeń w konkursie ogłoszonym na stronie Céline.

Dorobek gwiazdy zamyka longplay "Loved Me Back to Life", który miał premierę na początku listopada 2013 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 18 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca