Muzyka

Łódzka grupa FUTURELIGHT prezentuje nową ep-kę!

Futurelight przerywa ciszę i powraca z nową EP-ką, której premiera odbyła się 25 lipca. Inspiracje zespołu indie rockiem, elektroniką, alt rockiem oraz synthpopem udowadniają, że w muzyce jest jeszcze sporo do rozegrania.

 

Po EP-kach „Better Place” oraz „Futurelight EP” (pochodzący z niej utwór „Lust" został wykorzystany w koreańskiej reklamie marki Converse) grupa prawie na rok zamknęła się w studiu nagraniowym, w poszukiwaniu własnego, synthrock’owego brzmienia. Owocem sesji nagraniowych jest kolejna ep-ka zatytułowana „Between Our Hearts”. Wydawnictwo promuje singel „Back To You”.

 

Futurelight ma na koncie m.in. występ na Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival, a od niedawna ich utwory zagościły w kilku rozgłośniach radiowych.

 

Obecnie planowana jest jesienna trasa koncertowa, obejmująca największe miasta w Polsce.

 

Zespół Futurelight tak pisze o sobie: "Cztery żywioły, cztery światy, cztery punkty widzenia. Łączy nas cel – udowodnić, że choć w muzyce „nagrano już wszystko”, nadal można stworzyć utwory, które brzmią świeżo. Takie, które na nowo, mogą poruszyć serca słuchaczy. Nieważne, kim jest każdy z nas. Nieważne czym się inspirujemy. Ważne kim jesteśmy razem.

Jesteśmy Futurelight".

 

Tracklista „Between Our Hearts”:

1. Back To You

2. Rush Love

3. Wire

4. Better Place (bonus)

5. Lust (bonus)

 

Skład zespołu, który działa od dwóch lat: Arek Błaszczyk -vocals/synthesizer, Robert Kodłubański - bass/synthesizer/vocals/electronic programming, Adrian Sęk - guitars/vocals, Adam Kłys - drums. 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca