Muzyka

Music & Water Festival 2016 (fotorelacja z wydarzenia)!

 

Za nami pierwsza edycja Festiwalu Music & Water w Rybniku. Na kilku scenach zlokalizowanych w pobliżu wody, pojawili się znani polscy artyści oraz główna gwiazda wydarzenia – zespół Hurts. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji oraz obejrzenia zdjęć.

 

Music & Water Festival to dwudniowa impreza muzyczna, która miała miejsce 27-28 sierpnia w Rybniku. W tak upalne dni jak te, które towarzyszyły nam podczas ostatniego weekendu wakacji, nie w sposób nie myśleć o ochłodzeniu swego ciała tym bardziej, że festiwal odbył się w wodnym środowisku pośród basenów i innych atrakcji. Wydarzenie zostało zorganizowane na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku – na Stadionie Miejskim oraz na Kąpielisku Ruda.

 

W ramach muzycznej imprezy powstało kilka scen, które zgromadziły wielu wybitnych artystów. Na Małej Scenie zlokalizowanej w strefie wodnej zaprezentowali się artyści wykonujący elektroniczną muzykę klubową. Koncerty poprzedził pokaz iluminacji laserowych, które prezentowały się niesamowicie na tle bezchmurnej nocy. Pierwszego dnia wystąpiła grupa The Dumplings, która zgromadziła liczną publiczność pod sceną. Młodzi artyści wykonali utwory ze swoich dwóch płyt. Nie zabrakło piosenek w języku polskim, zwłaszcza „Kocham Być z Tobą”, którą wspólnie z Justyną odśpiewała cała publika.

 

Kolejnym artystą był Ibiza Project, który pojawił się na scenie w towarzystwie perkusisty, saksofonisty oraz wokalistki. Na kąpielisku wybrzmiały znane hity radiowe, do których publiczność bardzo chętnie ruszała swoje ciała. Impreza trwała do 02.00 w nocy.

 

Dnia następnego od godziny 10.00 kąpielisko wypełniła mieszkanka elektronicznych dźwięków będących pod kontrolą DJ-ów. Od samego rana Strefa Water zachęcała do brania udziału w aktywnościach Wake i Stand Up Padle. Piękna i słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie, a tym samym pobudzała do korzystania z wodnych atrakcji. Jedną z nich stał się zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Surfingu obszar do nauki tego sportu. Stowarzyszenie zostało założone przez grupę przyjaciół zafascynowanych pływaniem. Łącząc wspólne siły stworzyli ową organizację, która realizuje ciekawe projekty.

 

Kiedy nastało popołudnie Mała Scena zgromadziła kolejnych artystów. Jednym z nich była Novika & Mr Lex wykonujący energetyczne klubowe kawałki oraz zespół Xxanaxx, który zaprezentował utwory z nowego albumu „FWRD”.

 

Na Stadionie Miejskim powstała Scena Główna, na której wystąpiło trzech wybitnych artystów. To była prawdziwa fuzja dźwięków. Jako pierwsza wystąpiła Natalia Nykiel, która zaprezentowała materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Lupus Electro”. Nie zabrakło również popularnego hitu radiowego „Error”, który w ostatnim czasie znalazł się na drugim miejscu najczęściej oglądanych teledysków na kanale Vevo. Artystka, wraz z towarzyszącym zespołem, wzbogaciła repertuar o znane covery wykonane w odświeżonej i zaskakującej aranżacji. Publiczność usłyszała m. in słynny utwór formacji Stromae – „Papaoutai” z wyraźnym naciskiem na warstwę rytmiczną. Natalia doskonale wie, jak wykorzystać walory swojego głosu, aby pobudzić słuchaczy do wspólnej zabawy.

 

Kolejno na scenie pojawił się Dawid Podsiadło i jego zespół. Razem wykonali swoje największe przeboje jak „Trójkąty i Kwadraty”, „W Dobrą Stronę” czy najnowszy „Pastempomat”. Koncert artysty został przeplatany bardziej melancholijnymi utworami, jednak wykonanymi z ogromną dawką siły. Publiczność domagała się znacznie więcej, dlatego po zakończeniu występu wokalistka musiał powrócić na scenę i wykonać dwie piosenki na bis. Uczynił to z wielką chęcią i entuzjazmem.

 

Nadszedł czas na długo wyczekiwaną gwiazdę festiwalu, a mianowicie brytyjski duet Hurts. Formacja wkroczyła na scenę o godzinie 22.00. Muzykom towarzyszyło trzech instrumentalistów oraz dwie kobiety śpiewające w chórkach. Jako pierwszy został wykonany utwór „Some Kind Of Haven” pochodzący z trzeciej studyjnej płyty duetu. Publiczność zareagowała wielkim krzykiem oznaczającym świetną zabawę. Podczas kolejnych utworów uczestnicy głośno śpiewali i dali się ponieść pozytywnej energii. Na zakończenie koncertu wszyscy zaśpiewali Sto lat, jako że wokalista - Theo obchodził następnego dnia urodziny. To była wyjątkowa noc.

 

Takiego festiwalu w Polsce jeszcze nie było. Uczestnicy pierwszej edycji mogli korzystać z wielu dogodności i tym samym umilić sobie weekend przy dźwiękach dobrej muzyki. Połączenie wody i muzyki okazało się bardzo dobrym pomysłem. Zachęcamy do zobaczenia galerii zdjęć i uczestnictwa w kolejnej edycji.

Zdjęcia


Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 sierpnia 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca