Muzyka

Swiernalis bez warstwy ochronnej

9 września ukaże się bardzo osobista płyta Swiernalisa, który określa się mianem eleganta nihilisty. Na albumie "Drauma" słuchacze znajdą inspiracje Williamem Faulknerem i dźwięki deski sedesowej.
Swiernalis tworzy sam - muzykę i teksty, ale produkcję materiału powierzył Pawłowi Cieślakowi. Sesja odbyła się w łódzkim studiu Hasselhoff.

- Bardzo boję się premiery tego albumu, ponieważ jest to dla mnie dość intymna sprawa z kilku powodów - wyznał artysta. - Opowiadam na nim o głębokich emocjach, prawdziwych i pozbawionych jakiejkolwiek warstwy ochronnej. Poza tym pierwszy raz zdecydowałem się powierzyć swoje piosenki producentowi i pozwolić komuś na ingerencję w ich formę. Jednak Paweł Cieślak zrobił to naprawdę genialnie i nie żałowałem tej decyzji ani przez chwilę. "Drauma" to tak naprawdę 10 opowieści, które powstawały na przełomie ostatnich miesięcy i każda z nich odcisnęła piętno na mojej osobie.

Wydawnictwo poprzedza singel "Sierść" będący hymnem turpizmu, pochwałą smutku. Towarzyszący nagraniu teledysk można obejrzeć pod tym adresem.

Kolejnym utworem promującym dzieło będą "Dzikie palmy".

- To piosenka o bezwstydnych emocjach, o namiętnościach targających ludźmi, którzy zdają sobie sprawę z tego, że od początku są przegrani - opowiada o kawałku artysta. - Swoista oda do egzystencjalizmu inspirowana powieścią Williama Faulknera o tym samym tytule. Dzięki współpracy z Pawłem Cieślakiem, utwór nabrał oryginalnego charakteru - zamiast standardowego instrumentarium użyliśmy deski sedesowej, kartonu od prysznica i wielu instrumentów analogowych. Czuć tu dzikość i nieokrzesanie, jakie towarzyszą ludziom w najtrudniejszych chwilach.

Na longplayu "Drauma" znajdzie się 10 utworów. Oto tracklista:

"Ptak"
"Sierść"
"Ewolucja skrzydeł"
"Chłopiec z papierosem"
"Wstyd"
"L.U.C.A."
"Kolekcja piękności"
"Dzikie palmy"
"Dwie do północy"
"Wściekłość i wrzask"

Przedpremierowo większość płyty zostanie zaprezentowana 8 września w warszawskim Cudzie nad Wisłą. Krążek będzie 99. pozycją wydawnictwa Kayax.

Swiernalis wcześniej znany był pod pseudonimem Lord & The Liar. Gra na gitarze, basie, klawiszach i śpiewa, w domu ma także trąbkę i dwa akordeony. Życie 27-latka to gotowy scenariusz smutnego dramatu, którego fragmenty można poznać wsłuchując się w teksty.źródło: megafon.pl
przysłano: 2 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca