Muzyka

Włodek Pawlik i Gast Waltzing - dwóch laureatów Grammy na jednej scenie!

7. września na wyjątkowym koncercie w ramach XXVI. Forum Ekonomicznego w Krynicy spotka się dwóch europejskich laureatów najsłynniejszej nagrody muzycznej na świecie - Grammy Award. Włodek Pawlik, pianista i kompozytor nagrodzonej przez amerykańską Akademię w 2014 roku platynowej płyty Night in Calisia wystąpi z Gastem Waltzingiem, luksemburskim trębaczem, aranżerem i dyrygentem nagrodzonej w 2016 roku płyty Angélique Kidjo sings with the Orchestre Philharmonique du Luxembourg.

 

Przygotowania do koncertu Włodek Pawlik komentuje słowami - Im więcej spotkań na szczycie i na styku biznesu i kultury, jak Forum Ekonomiczne, tym więcej dobrej energii, która wypływa z muzyki. W tym kontekście to bardzo ważne i pożyteczne, że biznes otwiera się na kulturę, sztukę wysublimowaną intelektualnie. To uzupełnienie sfer życia oraz dobry prognostyk na przyszłość.

W programie tego jedynego w swoim rodzaju koncertu dwóch muzyków i kompozytorów, znajdą się zarówno kompozycje Włodka Pawlika z bestsellerowej płyty Night in Calisia, jak również jego najnowszego dwupłytowego albumu 4 Works 4 Orchestra.

 

Gast Waltzing z kolei po raz pierwszy zaprezentuje polskiej publiczności muzykę skomponowaną dla swojego kwartetu jazzowego Largo, jak również On A Sunny Day, koncert na trąbkę, trio jazzowe i orkiestrę symfoniczną. Trzecim solistą będzie syn Włodka Pawlika - Łukasz, który wykona specjalnie dla niego napisany koncert wiolonczelowy Cellomania. W sekcji rytmicznej wystąpią stali członkowie Włodek Pawlik Trio - Paweł Pańta na kontrabasie i Cezary Konrad na perkusji oraz Myślenicka Orkiestra Kameralna „Concertino” pod batutą Michała Maciaszczyka.

 

Łącznikiem obu artystów nie tylko są pierwsza i jedyna w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzu, jak również pierwsza nagroda dla Księstwa Luxemburga i Filharmoników Luksemburskich w kategorii world music, ale przede wszystkim wieloletnie kariery muzyczne i kompozytorskie, zarówno w dziedzinie jazzu, muzyki klasycznej, jak i filmowej.

 

To spotkanie na szczycie dwóch gigantów muzyki, swobodnie operujących na styku jazzu, muzyki symfonicznej i popu, do którego doprowadziła firma Boson Energy, wspierając wydanie najnowszej płyty Włodka Pawlika 4 Works 4 Orchestra i organizując wraz z Pawlik Relations ten polsko-luksemburski koncert pt. "Culture meets Business" w ramach XXVI Forum Ekonomicznego. Luksemburskiej firmie wchodzącej na rynek polski, a produkującej zieloną energię przyświeca, bowiem motto "Dajemy moc muzyce".

 

Pijalnia Główna, Aleja im. Leona Nowotarskiego 9, Krynica Zdrój, 7.09.2016 godz. 21:30


przysłano: 6 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca