Muzyka

Koncert Małych Instrumentów we Wrocławiu!

Już w sobotę we Wrocławiu szykuje się niezwykły koncert. Zespół Małe Instrumenty wystąpi wspólnie z piro-muzykiem Bastiaanem Maris oraz aktorką Teatru ZAR Ditte Berkeley na zakończenie projektu „Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines”. Wstęp kosztuje symboliczną złotówkę.

 

Małe Instrumenty znane są ze swoich poszukiwań artystycznych w obszarach małych form. Artyści tworzą na scenie muzyczne historie za pomocą profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. Zespół już w najbliższą sobotę (10.09) o godz. 20:00 zagra na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu. Koncert odbędzie się w ramach międzynarodowego projektu „Niedokończony dom, przemieszczający się ludzie, ruchome granice/european songlines”, który w sobotę będzie miał swój finał.

 

Małe Instrumenty wystąpią wspólnie z zagranicznymi artystami. Holenderski piro-muzyk Bastiaan Maris to twórca, który gra na ogromnego rozmiaru instrumentach i tworzy muzykę za pomocą ognia i pary. Artysta przekształca techniczne elementy w złożony organizm i za ich pomocą kreuje żywe obrazy. W trakcie koncertu usłyszymy też Ditte Berkeley – aktorkę Teatru ZAR, pochodzącą z Danii. Artystka znana jest m.in. z wielokrotnie nagradzanego spektaklu „Cesarskie cięcie. Próby o samobójstwie”, a także ról w filach „Papusza” czy „Daas”.

 

Koncert, w którym na scenie wystąpią jednocześnie małe i wielkie instrumenty, będzie stanowił zamknięcie projektu „Niedokończony dom”, który od 31 sierpnia odbywa się we Wrocławiu. W wydarzenie poza Małymi Instrumentami zaangażowana była m.in. Julia Marcell, która zagrała dwa

koncerty na Dworcu Świebodzkim.

Koncert Małych Instrumentów i gości odbędzie się 10 września (sobota) o godz. 20:00. Wstęp kosztuje złotówkę, a bilety są do nabycia bezpośrednio przed wejściem na wydarzenie.

 

Więcej informacji:

www.niedokonczonydom.pl oraz www.facebook.com/niedokonczonydom

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca