Muzyka

Miks różnorodności na płycie Percival Schuttenbach i trasa w klimacie "Wiedźmina"

7 października w sprzedaży pojawi się płyta "Strzyga" polskiej grupy folk-metalowej Percival Schuttenbach. - To wielki miks różnorodności: nawiązania do kultury ludowej, charakterystyczne dla nas poszukiwania instrumentalne, utwory z "Wiedźmina" w wersji folkmetalowej - zachęcają twórcy.
Poprzednie krążki były typowymi albumami koncepcyjnymi. "Strzyga" jest najbardziej otwartą płytą w całej karierze zespołu. Dzieło można zaklasyfikować do kategorii "The Best Of", bo znajdą się na nim m.in. nagrania, które najwierniejsi fani grupy dobrze znają z poprzednich wydawnictw lub koncertów.

- To album wielowątkowy: z jednej strony to odwołanie do naszej starszej twórczości, której dotąd nie mieliśmy możliwości porządnie zarejestrować, z drugiej strony trochę nowości, pokazujących, w którym kierunku będziemy zmierzać - opowiadają twórcy. - Jest to album niekoncepcyjny, choć wszystkie historie zawarte w utworach spina w całość postać tytułowej strzygi. "Strzyga" jest bardzo Percivalową płytą - to wielki miks różnorodności: nawiązania do kultury ludowej, charakterystyczne dla nas poszukiwania instrumentalne, utwory z "Wiedźmina" w wersji folkmetalowej, a także bardzo nam bliskie i chętnie przez nas wykorzystywane nawiązania do mitologii słowiańskiej i baśni z pogranicza horroru i zabobonu.

Zestaw promuje nagranie zatytułowane "Marysia". - To opowieść o Marysi, która nie chciała Jasia, a ten okazał się wilkołakiem, i w wyniku odrzucenia rozerwał dziewczynę na strzępy - wyjaśniają artyści. - Ten utwór jest naszą najnowszą kompozycją. Bawimy się tutaj bardzo lubianą przez nas formułą, gdzie komponujemy muzykę i piszemy tekst przypominający bardzo oryginalną twórczość ludową. Ciekawostką jest fakt, że utwór miał pierwotnie być częścią kolejnego po "Równonocy" projektu z Donatanem, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i dzięki temu piosenka doczekała się swojej drapieżniejszej wersji, z czego bardzo się cieszymy. W tej poprzedniej wersji "Marysia" była pokazywana w "Dzień dobry TVN".

Do kawałka powstał mroczny, utrzymany w klimacie grozy teledysk, za którego realizację odpowiada PascalProduction. Wideo można obejrzeć pod tym adresem. - Klip bardzo luźno nawiązuje do historii zawartej w utworze, najbardziej poprzez swój klimat - opowiadają Percival Schuttenbach. Powstał niezwykle szybko, w jeden dzień, nakręcony i zmontowany został przez Pascal Production. Główną rolę w teledysku gra Kasia, którą można utożsamiać z postacią Marysi, a także Kriss, która gra mroczną postać, prześladującą Marysię. Reszta zespołu również pojawia się w migawkach. Niestety w teledysku nie mogła zagrać Asia z powodu wypadku samochodowego i kontuzji, której w jego trakcie doznała, nad czym bardzo ubolewamy.

Oto tracklista:
"Marysia"
"Rodzanice"
"Pocałunek"
"Alhambra"
"Lazare"
"Buba"
"Gdy Rozum Śpi"
"Aziareczka"
"Pani Pana"
"Miesiac"
"Sargon"
"Sokol mi leta vysoko"
"Rosa" (Outro)
"Wóda zryje banie" (Bonus)

- W związku z premierą albumu "Strzyga", przygotowaliśmy specjalną trasę promującą, którą rozpoczniemy w klubie Proxima w Warszawie 8 października - zachęca zespół. - Potem zagramy kolejno w: Zabrzu, Wrocławiu, Opolu, Elblągu, Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Łodzi i Bielsku-Białej. Bardzo serdecznie zapraszamy! Oprócz utworów z najnowszego albumu pojawi się moc niespodzianek, począwszy od scenografii i charakteryzacji, a na specjalnie przygotowanych bonusach muzycznych kończąc. Na pewno będzie to niepowtarzalna trasa w naszej historii, która bardzo mocno będzie również nawiązywać do gry "Wiedźmin", dlatego zachęcamy do pojawienia się na koncertach.

W skład progresywno-folk-metalowej formacji wchodzą Mikołaj Rybacki, Katarzyna Bromirska, Joanna Lacher, Andrzej Mikityn, Christina Bogdanova i Marcin "Froncek" Frąckowiak. Proponują rockowe granie z elementami folku, muzyki klasycznej, elektroniki i wszystkiego, co tylko spodoba się muzykom.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca