Muzyka

Swiernalis i jego dzikie palmy nad polskim morzem

W dniu premiery płyty "Drauma", Swiernalis opublikował nowy teledysk. - Do dziś nie mogę pozbyć się piasku z gitary i rzeczy, które mieliśmy na planie - wspomina artysta.
Wideo powstało do singla "Dzikie palmy", piosenki o bezwstydnych emocjach, o namiętnościach. - To swoista oda do egzystencjalizmu inspirowana powieścią Williama Faulknera o tym samym tytule - wyjaśnia Swiernalis. - Dzięki współpracy z Pawłem Cieślakiem, utwór nabrał oryginalnego charakteru - zamiast standardowego instrumentarium użyliśmy deski sedesowej, kartonu od prysznica i wielu instrumentów analogowych. Czuć tu dzikość i nieokrzesanie, jakie towarzyszą ludziom w najtrudniejszych chwilach.

Klip postanowiono zrealizować nad Bałtykiem. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

- Zdecydowaliśmy się pojechać nad polskie morze i uchwycić piękno słońca, piasku, wody i pierwotność tytułowych "Dzikich palm" - opowiada wokalista. - Za obraz odpowiedzialny jest Grzegorz Sadowski, z którym współpracujemy od dłuższego czasu i powierzyliśmy mu odpowiedzialność za ten teledysk. W całym pięknie, w zachowaniu zasad dobrej fotografii i wyszukanych kadrach Grzegorzowi udało się przemycić pierwiastek nowoczesności, oraz swojego indywidualnego, artystycznego stylu kręcenia i montażu. Zjedliśmy tonę ryb zapijanych przeróżnymi trunkami i do dziś nie mogę pozbyć się piasku z gitary i rzeczy, które mieliśmy na planie.

Swiernalis tworzy sam - muzykę i teksty, ale produkcję materiału powierzył Pawłowi Cieślakowi. Sesja odbyła się w łódzkim studiu Hasselhoff.

Longplay "Drauma" wypełnia 10 utworów. Oto tracklista:

"Ptak"
"Sierść"
"Ewolucja skrzydeł"
"Chłopiec z papierosem"
"Wstyd"
"L.U.C.A."
"Kolekcja piękności"
"Dzikie palmy"
"Dwie do północy"
"Wściekłość i wrzask"

Swiernalis wcześniej znany był pod pseudonimem Lord & The Liar. Gra na gitarze, basie, klawiszach i śpiewa, w domu ma także trąbkę i dwa akordeony. Życie 27-latka to gotowy scenariusz smutnego dramatu, którego fragmenty można poznać wsłuchując się w teksty.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca