Muzyka

Warszawski raper AdE zapowiada debiutancki album!

14 października nakładem wytwórni Fonografika ukaże się nowy album warszawskiego rapera AdE.

 

AdE łączy hip-hop z różnymi stylami, przez co często określany jest mianem artysty alternatywnego, progresywnego. Charakteryzuje się szerokim zakresem i różnorodnością. Posiada też wyjątkowa dykcję i umiejętność szybkiego operowania słowem.

Debiutował scenicznie w 2005 roku (chociaż pierwsze teksty i utwory powstawały już od 2001 roku). Od tamtej pory zaliczył wiele supportów oraz imprez - często jako gwiazda wieczoru - z zespołami Max Pro oraz OCB (których był współzałożycielem).

 

W 2008 w ekipie Max Pro zajął 3 miejsce w konkursie HaiHa 022, ustępując miejsca tylko Młodemu M i zwycięzcy imprezy. Do tej pory nawiązał współpracę m.in. z: Jongmen’em, Młodym M, Theodorem, Rudym MRW.  Współtworzył alternatywny zespół Mas Projekt, który łączył elementy sztuki i muzyki, w skład którego wchodził Manifest oraz wokalistka Deep Scarlett.

 

W 2011 powstał zespół OCB, którego AdE był również współzałożycielem. Zespół cechowały energiczne i bujające utwory, np. "Jestem Kotem", Cenzura" czy "Instagram".

 

W międzyczasie nagrywał solowy album "Perła Południa" wydany nakładem SWAGmusic i zaczynał grać koncerty razem z warszawskim raperem B.R.O i Manifestem. W 2014 roku ukazała się jego ep-ka "Co złego to nie ja", na której znalazły się utwory: "Ile mieli dać", "Słychać aplauz" oraz "Jest moc". Ostatni z nich później zapewnił raperowi udział w półfinale programu Must be The Music (2016).

 

Do pierwszego singla z płyty „Chodzę po niebie” z gościnnym udziałem Deep Scarlett,  Adrian Kawa stworzył teledysk, który swoją prostotą i dynamiką dobrze wpisuje się w obecne trendy. Bardzo surowy, prosty obraz współgra z pozornie pozytywnym tekstem. Warstwą muzyczną zajął się Manifest. Klip kręcono na Śląsku i Warszawie.

 

"Chodzę po niebie": 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 11 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca