Muzyka

CASIO Grand Hybrid Recital zaprasza do Bielska Białej

Przed nami drugi z czterech niepowtarzalnych recitali pianistycznych z cyklu „CASIO Grand Hybrid Recital”. Już w najbliższą środę, 14 września, w salonie muzycznym ELPA będzie można usłyszeć utwory Chopina oraz standardy muzyki rozrywkowej i filmowej, m.in. melodie Gershwina. Jednocześnie słuchacze będą mogli poznać możliwości pianina Celviano Grand Hybrid. Takiej okazji nie można przegapić. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Drugim z przystanków na trasie projektu „CASIO Grand Hybrid Recital” będzie Bielsko Biała. To właśnie tam, 14 września, o godzinie 17:30 w salonie muzycznym ELPA przy ulicy 1 Maja 19 odbędzie się kolejny z koncertów tego cyklu.

 

W pierwszej części dwugodzinnego recitalu uczestnicy będą mogli wysłuchać utworów Chopina. W programie znalazło się pięć mazurków z op. 68 i 7, Polonez cis-moll oraz walce cis-moll i As-dur. W drugiej części recitalu rozbrzmiewać będą standardy jazzowe, m.in. Gershwina, oraz muzyka filmowa. W przerwie recitalu widzowie dowiedzą się, jaka jest różnica między instrumentami akustycznymi, cyfrowymi a hybrydowymi. Do tego będą mieli okazję wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania będą upominki od firmy CASIO. Koncert jest także niepowtarzalną szansą, aby samemu zagrać na Celviano Grand Hybrid.

 

Mistrzem ceremonii, który zasiądzie za Celviano Grand Hybrid, będzie sam Stefan Walczykiewicz. Znakomity pianista koncertowy i kompozytor, który ma na swoim koncie  wiele melodii do programu telewizyjnego Agnieszki Osieckiej „Sentymenty”. W swoim repertuarze posiada także standardy amerykańskiej i polskiej muzyki rozrywkowej, kompozycje klasyczne oraz utwory własne. W 2012 roku został laureatem nagrody publiczności na II Międzynarodowym Konkursie Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

Projekt „CASIO Grand Hybrid Recital” to cykl spotkań, które we wrześniu zagoszczą w czterech polskich miastach: Toruniu, Bielsko Białej, Pile oraz Katowicach. W trakcie ich trwania zostanie zaprezentowane niezwykłe pianino Celviano Grand Hybrid, które powstało w wyniku współpracy firmy Casio i znanego producenta fortepianów C. Bechstein.

 

Program wydarzenia:

 

17.30 Powitanie gości

17.35 Recital pianistyczny cz 1.

18.20 Opowieść o powstaniu Grand Hybrid – Historia niezwykłej współpracy pomiędzy CASIO i C. Bechstein

18.35 Grand Hybrid z bliska – aspekty techniczne a praktyka pianistyczna

18.45 Konkurs z nagrodami

18.50 Recital pianistyczny cz 2.

19:15 Pożegnanie gości

 

od: 14 września 2016, 17:30
do: 14 września 2016, 19:15 Salon muzyczny ELPA

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca