Muzyka

Prog-rockowy AMAROK powraca po 12-letniej przerwie

Dwanaście lat milczenia “niczym jeden z ojców pustyni”. Po tak długiej przerwie, do życia wraca art-rockowy polski projekt muzyczny Amarok. 

 

Fani z kręgów rocka progresywnego mogą wrócić pamięcią do trzech wydawnictw płytowych tego projektu  z lat 2001-2004: debiut "Amarok", "Neo Way" czy "Metanoia", w których udział wzięli znakomici goście m.in Colin Bass (Camel) czy Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul), a także wielu cenionych  polskich instrumentalistów. Od 2003 roku projekt Amarok tworzy sam lub w towarzystwie innych muzyków Michał Wojtas - multiinstrumentalista, wokalista i producent, współtwórca takich zespołów jak Uniqplan, Catster czy Casma. Muzyk potwierdza, że rejestracja materiału na nową, czwartą płytę Amarok rozpocznie się jesienią 2016 roku.

 

To był czas podróży - tej międzypokoleniowej. Czas przemiany wewnętrznej. Czas odnalezienia samodzielnej drogi” - opisuje piętnastolecie swojej działalności muzycznej Michał “Amarok” Wojtas - ”Dojrzałem do tego, by być sobą i tworzyć w oparciu o to,  co sam obserwuję. Przez ostatnie lata zajmowałem się muzyką różnych gatunków, współpracując z wieloma artystami. Jednak teraz, bardziej niż kiedykolwiek, czuję, że Amarok znów mnie woła".

 

Kontynuacja Amaroka ma stylistycznie połączyć elementy różnych gatunków muzycznych. Będzie można usłyszeć wiele różnych instrumentów, z charakterystyczną dla poprzednich albumów obecnością gitary, a także nowym wątkiem, którym będzie wokal autora. Podobnie jak bywało w historii do współpracy zaproszeni zostaną niebanalni muzyczni goście.

 

Kilkanaście lat temu, przygotowując się do nagrania albumu "Metanoia", kiedy poprosiłem właściciela warszawskiego studia Serakos - Roberta Srzednickiego o pomoc w znalezieniu odpowiedniego wokalisty, usłyszałem utwory nieznanego mi jeszcze, nowo powstałego zespołu Riverside. Od razu wiedziałem, że głos Mariusza będzie idealnie pasował do Amaroka”- wspomina Michał  - “ Dziś Riverside jest rozpoznawalny i ceniony na całym świecie. Po latach chciałbym ponownie zaprosić do współpracy Mariusza.  Niewykluczone, że znów dojdzie do naszego spotkania w studio... “.

 

W odróżnieniu od wcześniejszej formy działalności projektu, tym razem Amarok ma wykonywać muzykę na żywo i przygotowuje się do koncertów.

Wkrótce więcej informacji na temat płyty oraz gości, którzy wezmą udział w  najnowszych nagraniach tego projektu.

 

Profil FB Amarok: https://www.facebook.com/amarokofficial 

 

Utwór "Canticle" z gościnnym udziałem Mariusza Dudy (album "Metanoia"): 

 

 


przysłano: 15 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca