Muzyka

Sacrum Profanum Warm Up Party!

Już 21 września, dokładnie 10 dni przed huczną inauguracją, odbędzie się Sacrum Profanum Warm Up! W klubie Pauza In Garden będzie można poznać bliżej artystów i program Sacrum Profanum, który zaprezentuje Krzysztof Pietraszewski – kurator festiwalu.

 

O 20.00 wieczór rozpocznie prezentacja audiowizualna programu festiwalu autorstwa jego twórcy - Krzysztofa Pietraszewskiego. Zachęcamy do czynnego uczestnictwa – przerywania i zadawania pytań. O jakość brzmienia tego wieczoru zadba firma BOSE, partner festiwalu Sacrum Profanum, która specjalnie dla Was nagłośni to wydarzenie.

 

Po prezentacji stery przejmie Robert Skrzyński, który zagra na żywo z projektem Micromelancolié . Artysta w swojej twórczości wykorzystuje dźwięk znaleziony, zjawisko sprzężenia zwrotnego, mikrosample oraz nagrania terenowe – buduje za ich pomocą mapy oraz pocztówki dźwiękowe sprzyjające refleksji nad pamięcią dźwiękową oraz zacieraniem się wspomnień. O wyjątkowości wieczoru będzie stanowiło także specjalne nagłośnienie, jakim jest rzadko wykorzystywany system kwadrofoniczny.

 

Co to jest kwadrofonia?

Kwadrofonia to inaczej nazwa czterokanałowej transmisji dźwięku, czyli najprościej mówiąc cztery głośniki, dwa z przodu i dwa z tyłu, i słuchacz umieszczony pośrodku. A wszystko po to, żeby poczuć się tak, jakbyśmy dyrygowali orkiestrą w sali z kilkutysięczną publicznością, albo jakbyśmy stali na środku ruchliwego skrzyżowania w centrum miasta. Żebyśmy poczuli się jak w centrum wydarzeń.

 

System ten miał swój złoty okres w Stanach Zjednoczonych w latach 70-tych, niestety ze względu na drogi sprzęt potrzebny do odsłuchu nie przyjął się jako następca stereofonii. W Polsce nie została wydana żadna płyta w tym standardzie. Będziecie mogli usłyszeć tę przestrzeń już 21 września!

 

Sacrum Profanum Warm Up

21 września, wejście: 19.00, start: 20.00

Pauza In Garden, Rajska 12, Kraków

Wstęp bezpłatny


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca