Muzyka

Casio Grand Hybrid Recital w Pile

Trasa koncertowa wyjątkowego projektu pianistycznego „CASIO Grand Hybrid Recital” utrzymuje tempo. Tym razem miejscem spotkania ze Stefanem Walczykiewiczem, znakomitym pianistą koncertowym i kompozytorem będzie Klub Muzyczny Scena w Pile. Podczas wydarzenia widzowie zanurzą się w muzyce i brzmieniach dobywających się z pianina hybrydowego Celviano Grand Hybrid. Recital odbędzie się 23 września o godzinie 19:30. Wstęp wolny.

 

Trzecim z czterech przystanków na koncertowej mapie projektu „CASIO Grand Hybrid Recital” będzie Piła. W piątek, 23 września, o godzinie 19:30 Klub Muzyczny Scena przy Al. Piastów 15 zamieni się w salę koncertową, gdzie rozbrzmiewać będzie niezwykła muzyka.

 

Dwugodzinny recital będzie składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy wydarzenia wysłuchają utworów z repertuaru Fryderyka Chopina. W programie ujęto pięć mazurków z op. 68 i 7, Polonez cis-moll oraz walce cis-moll i As-dur. Druga część to czas dla standardów jazzowych, m.in. Gershwina oraz muzyki filmowej. Podczas przerwy w koncercie, słuchacze poznają różnicę między instrumentami akustycznymi, cyfrowymi, a hybrydowymi. Ponadto pojawi się okazja do wygrania upominków od firmy CASIO. Recital to jedyna taka szansa, aby samemu sprawdzić możliwości Celviano Grand Hybrid.

 

Po raz kolejny za hybrydą zasiądzie sam Stefan Walczykiewicz. Ten wyśmienity pianista koncertowy i kompozytor, w 2012 roku został laureatem nagrody publiczności na II Międzynarodowym Konkursie Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Na swoim koncie ma wiele melodii do programu telewizyjnego Agnieszki Osieckiej „Sentymenty”. W jego repertuarze znajdziemy również standardy amerykańskiej i polskiej muzyki rozrywkowej, kompozycje klasyczne oraz utwory własne.

 

Projekt „CASIO Grand Hybrid Recital” to cykl spotkań, które we wrześniu zagoszczą w czterech polskich miastach: Toruniu, Bielsko Białej, Pile oraz Katowicach. W trakcie ich trwania zostanie zaprezentowane niezwykłe pianino Celviano Grand Hybrid, które powstało w wyniku współpracy firmy Casio i znanego producenta fortepianów C. Bechstein.

 

Program wydarzenia:

 

19.30 Powitanie gości

19.35 Recital pianistyczny cz. 1. 

20.20 Opowieść o powstaniu Grand Hybrid – Historia niezwykłej współpracy pomiędzy CASIO i C. Bechstein 

20.35 Grand Hybrid z bliska – aspekty techniczne a praktyka pianistyczna

20.45 Konkurs z nagrodami 

20.50 Recital pianistyczny cz. 2. 

21:15 Pożegnanie gości

 

od: 23 września 2016, 19:30
do: 23 września 2016, 21:15 Klub Muzyczny Scena przy Al. Piastów 15

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca