Muzyka

Osada Vida wspiera Projekt Rehabilitacji Artystów!

Każdy artysta ma świetnie wyglądać.

Każdy artysta ma być sprawny.

Każdy ma nas bawić i zachwycać.

A co, jeśli łamie rękę, nadwyręża kręgosłup, naciąga ścięgna? Wtedy wymaga rehabilitacji.

 

Na terenie DAW w Skolimowie jest szansa uruchomienia programu, dzięki któremu Artyści będą mogli podjąć rehabilitację. Są rehabilitanci, brakuje funduszy i sprzętu. I właśnie dlatego powstał taki pomysł - Projekt Rehabilitacji Artystów. Seniorów, ale nie tylko. Wszystkich.

 

Pierwszy koncert na ten szczytny cel odbędzie się 26 września w TEATRZE ATENEUM i wystąpi podczas niego najbardziej narażona na kontuzję, najbardziej "krótko-żyjąca" artystka, czyli tancerka. Na szczęście, mamy tancerkę i piosenkarkę w jednej osobie, czyli Ewę Kuklińską! Koncert w Ateneum uroczyście otworzy ten projekt. Ewa Kuklińska jest inicjatorką pomysłu i postanowiła swój „mały życiowy jubileusz” zorganizować jako prezent na cel pomocy Kolegom. Ewenementem wieczoru będzie obecność prog-rockowego zespołu OSADA VIDA, który wystąpi na jednej scenie z Ewą Kuklińską. Mało tego – zapowie ich wspólny singiel!

 

W dalszych planach pomysłodawców programu rehabilitacji są coroczne koncerty, obejmujące artystów z różnych dziedzin muzyki, sceny i estrady. Wsparcie dla idei zgłosili do tej pory m.in.: Krystyna Janda, Dorota Kolak, Ewa Wiśniewska, Anka Nehrebecka, Ewa Kuklińska, Piotr Fronczewski, Daniel Olbrychski, którzy wystąpią w spocie promującym projekt.

 

Osada Vida to współczesne spojrzenie na rockową muzykę. Czerpiąc z klasyki gatunku, wychodzą równocześnie krok w przód, zaskakując świeżością, brzmieniem i umiejętnościami. Niebanalne kompozycje, podsycone nowoczesnym podejściem w połączeniu z klimatem powodują, że autentyczna radość grania udziela się nie tylko na scenie, ale również słuchaczom!" W swoim dorobku zespół ma pięć ciepło przyjętych oficjalnych płyt: „Three Seats Behind A Triangle” (2006/2007), „The Body Parts Party” (2008), „Uninvited Dreams” (2009),  „Particles” (2013) oraz „The After-Effect” (2014). Ponadto zespół wydał także DVD zatytułowane "Where The Devils Live”, zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Aktualnie muzycy pracują nad nowym studyjnym albumem.

 

Osada Vida – skład:

Marek Majewski - wokal 
Łukasz Lisiak – gitara basowa
Janek Mitoraj - gitary
Rafał "r6" Paluszek - klawisze
Marek Romanowski - perkusja

Osada Vida - strony oficjalne:
www.facebook.com/osadavida
http://www.osadavida.art.pl/


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca