Muzyka

Magiczny album Chiara Quartet oraz koncert na łódzkim ADI Jazz Festival!

Ukazał się album "Magic" Chiara Quartet, na czele którego stoi wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Karolina Kowalczewska. 24 września zespół wystąpi w łódzkim Teatrze Muzycznym w ramach ADI Jazz Festival. 

 

Album zawiera nastrojowe kompozycje w klimacie smooth jazzowym, w nowoczesnych aranżacjach inspirowanych muzyką świata. Ciepłe instrumentalne brzmienie stanowi tło dla subtelnych linii melodycznych i kobiecych tekstów.

 

Chiara to śpiewająca pianistka, której fascynacje muzyczne są bardzo rozległe. Źródło inspiracji stanowi muzyka klasyczna, kobiecy jazz i muzyka świata.

 

"Utwory, które tworzę mają bardzo osobisty charakter. Teksty inspirowane są życiem codziennym i emocjami, których wszyscy doświadczamy. Kiedy komponuję, to właśnie warstwa tekstowa jest dla mnie bardzo ważna, zależy mi na tym, by zawierała przesłanie, z którym w głębi serca możemy się utożsamić. Podążanie za panującymi muzycznymi trendami nie jest moim priorytetem. Muzyka jest dla mnie jak terapia, piszę i gram zawsze pod wpływem chwili. Jeśli dzięki temu udaje mi się trafiać do publiczności, zapadać w pamięć i wzruszać, to jest to dla mnie najważniejsze" - powiedziała Karolina Kowalczewska. 

 

Chiara Quartet to czteroosobowy zespół w składzie:

Karolina Kowalczewska - piano, voc. teksty i kompozycje

Bogdan Grad - gitara, aranżacje 

Marek ' Kuba' Kubisiak - saksofon

Adam Przybylski - bass

"Magic": https://www.youtube.com/watch?v=mcVEjX6ym48

"Favourite Places": https://www.youtube.com/watch?v=Vfqy7zF0qrI

 

Karolina Kowalczewska (ur.1990) to absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (wcześniej studiowała na AM w Łodzi) oraz Wydziału Muzyki Rozrywkowej w Instytucie Muzyki w Cieszynie (filia Uniwersytetu Śląskiego). Jest kompozytorką i autorką m.in. muzyki do filmu dokumentalnego o jednym z najwybitniejszych grafików przełomu XX i XXI wieku - Henryku Płócienniku. Muzyka ta - zatytułowana „Henry`s song” - stała się kanwą 3-częściowego koncertu, który w marcu 2013 r. odbył się w łódzkim Teatrze Muzycznym z okazji 80 rocznicy urodzin Henryka Płóciennika. Utwór ten na wielką orkiestrę symfoniczną zaaranżował Leszek Kułakowski. Z II i III części koncertu wydana została płyta.

 

W 2014 r. zajęła 4. miejsce w 2014 roku w rankingu Jazz Forum w kategorii "Nowa nadzieja", a płyta z jej kompozycjami została dołączona w 2013 r. do grudniowego numeru "Jazz Forum". Na zaproszenie Marka Niedźwieckiego w maju ubiegłego roku zaprezentowała swoje utwory w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. W tym roku jej teledysk do utworu "Fauvorite places" emitowany był w Teleexpressie" przez Marka Sierockiego. Karolina występowała m.in. z Krzesimirem Dębskim, Jose Torresem, Mariuszem Fazi Mielczarkiem, Adamem Wendtem, Józefem Eliaszem, a także z wieloma zagranicznymi muzykami - m.in. z jednym z najwybitniejszych gitarzystów basowych naszego kontynentu - Włochem Murizio Rolli, jego krajanem Maurizio di Fulvio, z legendą gitary klasycznej - Meksykaninem Jose Miquelem Carreolą.

 

Tutaj można nabyć album "Magic".

 

Teatr Muzyczny w Łodzi 24.09.2016:
Orkiestra Symfoniczna Teatru Muzycznego w Łodzi pod dyrekcją Michała Kocimskiego, z towarzyszeniem Jacka Delonga (saksofon) i Marty Gabryelczak (śpiew)

Chiara Quartet:
 

Karolina Kowalczewska (kompozycje, fortepian, śpiew)
Bogdan Grad (gitara)
Marek Kuba Kubisiak (saksofon)
Adam Przybylski (gitara basowa)
gościnnie z Chiara Quartet wystąpi Tomas Celis Sanchez

Chris Jarrett – fortepian

Bilety na 24.09. w cenie 33 i 43 zł. dostępne:

- Bilety24 

- w kasie Teatru Muzycznego w Łodzi, ul. Północna 47/51


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca