Muzyka

Anita Lipnicka przedstawia matkę "Ptaśka"

Anita Lipnicka zaprezentowała nowe nagranie, a dokładnie pierwotną wersję znakomicie radzącego sobie na listach przebojów "Ptaśka".
Numer nosi tytuł "Bluebeard" i ma angielski tekst. Artystka określa utwór mianem matki "Ptaśka".

- Autorem oryginalnego tekstu oraz muzyki do tego utworu jest Ś.P. Nick Talbot. To on stał się dla mnie inspiracją do napisania opowieści o człowieku bez skóry, wrażliwcu pełnym ideałów, o Ptaśku, którego miałam szczęście poznać, i który przekazał mi swoją iskrę, jaką staram się nieść dalej w świat, by nie zgasła - wspomina wokalistka. - Słowa Nicka mają zupełnie inny ciężar, jego bohater odwraca się do życia plecami, zostaje wciągnięty do środka pustki, z której nie widać już nic. Mój wraca. Lśnieniem myśli, nagłym furkotem skrzydeł...Zawsze jest przy mnie, jest ze mną. Z niego i wszystkich, którzy mnie kiedykolwiek dotknęli, składam się w jedną całość.

Piosenki, którą Lipnicka znalazła na swoim komputerze, można posłuchać pod tym adresem.

Singel "Ptasiek" zapowiada nową płytę, nad którą artystka obecnie pracuje. W przyszłym miesiącu wokalistka ruszy w trasę. Oto najbliższe potwierdzone koncerty:

7 października - Białystok, Studio F
14 października - Gdańsk, Stary Maneż
15 października - Słupsk, Filharmonia Pomorska
16 października - Toruń, Dwór Artusa
18 października - Kraków, Aula AGH
19 października - Wrocław, Impart
20 października - Tarnowskie Góry, Kompleks Zamkowy
3 grudnia - Łódź, Wytwórnia
5 grudnia - Poznań, Teatr Muzyczny
6 grudnia - Warszawa, Stodoła

Anita Lipnicka obecna jest na scenie od ponad 20 lat. Zaczynała jako wokalistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała dwa albumy "Emu" (1994) i "Elf" (1995) oraz takie przeboje jak "Zanim zrozumiesz", "Piosenka księżycowa" czy "Zabij mnie". Solo zadebiutowała multiplatynową płytą "Wszystko się może zdarzyć" promowaną tytułowym singlem. Po kilku latach samodzielnych działań związała się - artystycznie i prywatnie - z Johnem Porterem. Ich wspólny longplay "Nieprzyzwoite piosenki" (2003) pokrył się platyną. Łącznie wszystkie płyty Lipnickiej rozeszły się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Dyskografię 41-latki zamyka krążek "Vena Amoris" z października 2013 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca