Muzyka

Jubileuszowe koncerty i wydawnicze plany Moonlight

Zespół Moonlight świętuje 25-lecie i z tej okazji zagra kilka koncertów. Na razie ogłoszone zostały trzy daty. W planach jest też album.
- W tym roku Moonlight obchodzi 25. rocznicę swojego powstania i mimo wieloletniej przerwy jest między nami chemia, wróciło to, co najlepsze - radość z tworzenia i grania na żywo - mówi Daniel Potasz (współkompozytor i autor większości tekstów 1991-2002). - Przez ostatnie miesiące odświeżyliśmy aranżacje wielu naszych utworów, zaczęliśmy także pracę nad nową studyjną płytą.

Późną jesienią zespół planuje wydanie nowego longplaya, a wcześniej będzie można usłyszeć jeszcze 2 premierowe numery. W lipcu grupa zaprezentowała nagranie "2 Faces", którego można posłuchać tutaj.

W skład Moonlight wchodzą Maja Konarska, Daniel Potasz i Paweł Gotłas, do których dołączył Marek Pokorniecki.

Oto harmonogram koncertów:
12 listopada - Chorzów, Leśniczówla
13 listopada - Wrocław, Liverpool
4 grudnia - Poznań, U Bazyla

Debiutancki album grupy "Kalpa Taru" (1996) otrzymał m.in. nominację w kategorii debiut roku w plebiscycie miesięcznika "Tylko Rock", nominację w kategorii płyta roku w miesięczniku "Machina" oraz wyróżnienie dla wokalistki Mai Konarskiej przyznane przez czasopismo "Brum". Szósty album studyjny "Candra" (2002) otrzymał m.in. nominację do Fryderyka.

W dorobku progresywnej kapeli znajduje się 10 płyt, z których ostatnia to "Integrated in the System of Guilt". W połowie 2007 roku grupa zawiesiła działalność, której wznowienie nastąpiło w 2015 roku.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca