Muzyka

Anja Orthodox śpiewa dla Tomka Beksińskiego

Anja Orthodox, gwiazda zespołu Closterkeller, zaprezentowała pierwszy solowy utwór. "W teatrze cieni" dedykowany najbliższemu przyjacielowi wokalistki, Tomaszowi Beksińskiemu.
Niedługo po premierze w radiowej Trójce, nagranie "W teatrze cieni" trafiło do sieci. Kompozycję można znaleźć tutaj. 30 września premiery doczeka się teledysk. Tego też dnia do kin trafi obraz "Ostatnia rodzina" o Tomku Beksińskim i jego ojcu, artyście plastyku Zdzisławie Beksińskim.

Anja była ostatnią osobą, która rozmawiała z Tomaszem w dniu jego samobójczej śmierci, 24 grudnia 1999. Wkrótce po tym wydarzeniu napisała utwór jemu dedykowany, ale nigdy nie zdecydowała się na jego publikację. Trzymała go w "szufladzie" z myślą o solowym projekcie, którego realizacja odsuwała się w czasie przez wiele lat. Po 16 latach otrzymujemy bardzo emocjonalny i poruszający swoją szczerością numer.

- Tomasz był moim najlepszym przyjacielem. Dzięki niemu w ogóle poznałam i zrozumiałam prawdziwe znaczenie słowa "przyjaźń" - opowiada artystka. - Swoją dobrocią, szczerością i bezinteresownym oddaniem nauczył mnie bardzo wiele i odmienił na lepsze. Wydaje mi się, że bez niego byłaby inną osobą, o wiele uboższą duchowo. Nasze długie rozmowy dały mi umiejętność patrzenia na wszystko z różnych perspektyw, głębiej i z większym zrozumieniem. Odmienił mnie na lepsze. Tak bardzo mi jego brakuje i to odczucie wcale nie słabnie z biegiem lat. Nikt nigdy nie zajął jego miejsca w moim sercu. Tam on ciągle żyje.

Dziś po 22.00 w radiowej Trójce wyemitowana zostanie ostatnia, czterogodzinna audycja Beksińskiego "Trójka pod księżycem" - nadana oryginalnie w nocy 11 na 12 grudnia 1999 roku.

"W teatrze cieni" poprzedzać będzie pierwszy, w pełni solowy album wokalistki Closterkeller. Anja Orthodox odpowiadać będzie za całą muzykę, teksty, produkcję oraz większość warstw instrumentalnych.

Anja Orthodox znana jest z działalności z zespołem Closterkeller, będącym jednym najpopularniejszych polskich przedstawicieli rocka gotyckiego. W ciągu trwającej od końca lat 80. kariery grupa wydała dziewięć studyjnych albumów, z których najważniejsze to debiutancki "Purple" (1990), "Violet" (1992), pokryty złotem "Scarlet" (1995) oraz "Cyan" (1996). Dorobek bandu zamyka krążek "Bordeaux" z września 2011 roku.

Kapela obecnie jest w trasie "Abracadabra 2016". Oto harmonogram nadchodzących występów:

30 września - Chełm, Atmosfera
1 października - Tarnobrzeg, festiwal mRock Fest
2 października - Lublin, Graffiti
7 października - Ciechanów, Fabryka Kultury Zgrzyt
8 października - Elbląg, Mjazzga
9 października - Gdynia, Ucho
14 października - Rzeszów, Vinyl
15 października - TBA
16 października - Kraków, Zaścianek
29 października - Legnica, Spiżarnia
30 października - Zielona Góra, Wyspa
31 października - Łódź, New York
1 listopada - Poznań, Blue Note
4 listopada - TBA
5 listopada - Bielsko-Biała, RudeBoy
6 listopada - Wrocław, Stary Klasztor
25 listopada - Suwałki, Black Pub Komin
26 listopada - Białystok, Gwint
27 listopada - Warszawa, Proxima

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca