Muzyka

Bracia Cugowscy na płycie z ojcem

Do sprzedaży trafił właśnie album "Zaklęty krąg" projektu Cugowscy, będący efektem współpracy Krzysztofa Cugowskiego znanego z Budki Suflera i jego synów, Piotra i Wojtka z zespołu Bracia.
"Zaklęty krąg" to bardzo różnorodna płyta. Nie brak tu hardrockowych riffów, z których słyną Bracia, nie brak też rhythm'n'bluesowych i bluesowych fascynacji nestora tego muzycznego rodu. Dzieło promuje nagranie tytułowe, które wraz z teledyskiem można sprawdzić pod tym adresem.

Trzon zespołu towarzyszącego stanowią znani z zespołu Bracia: gitarzysta Jarosław Chilkiewicz, basista Tomasz Gołąb oraz perkusista Bartek Pawlus, których na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wspomagał pełniący obowiązki współproducenta płyty Marcin Trojanowicz. W utworach "Mercedes Blue" i "Weź moją duszę" zespół wspiera sekcja dęta Mariusza Mielczarka. Rozpisaniem partytur zajął się Wojtek Olszak. W utworach "Wszyscy na jednego" i "Mam to dla ciebie" można usłyszeć organy Hammonda w wykonaniu Tomasza Zienia, zaś w kończącej album kompozycji "Spragnieni" pojawił się również kwartet smyczkowy The Summer String Quartet. Do tego, w finale wspomnianej kompozycji słyszymy wyjątkowe solo gościa specjalnego czyli samego Michała Urbaniaka.

Głównymi autorami tekstów na płytę są znani już ze współpracy z Braćmi Jerzy Szela Stankiewicz i Wojciech Byrski. Jeden tekst na płytę dostarczył także Adam Sikorski, autor który przed laty napisał dla Budki Suflera tak niezapomniane teksty jak "Sen o dolinie", "Cień wielkiej góry" czy "Jest taki samotny dom". W napisanym przez niego utworze "Znów pora w drogę", można także usłyszeć głos jeszcze jednego członka rodziny, Krzysztofa Cugowskiego Jr.

Oto tracklista:
"Iluzja"
"Do niej"
"Zaklęty krąg"
"Mercedes blue"
"Wszyscy na jednego"
"Mam to dla ciebie"
"Na czas"
"Jackie D."
"Godność"
"Weź moją duszę"
"Znów pora w drogę"
"Spragnieni"

Krzysztof Cugowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rockowych wokalistów na polskiej scenie muzycznej. Artysta znany jest przede wszystkim ze swojej działalności w grupie Budka Suflera. Wraz z zespołem, jak i solowo, ma na swoim koncie dziesiątki płyt, które osiągały rekordy popularności i sprzedaży, jak "Cień wielkiej góry", "Cisza", "Nic nie boli, tak jak życie" czy "Bal wszystkich świętych". Utwory takie jak "Sen o dolinie", "Twoje radio", "Cisza" czy "Takie tango" od lat nieustannie obecne są w rozgłośniach radiowych w Polsce.

Grupę Bracia rodzeństwo Wojciecha i Piotra Cugowskich powołało w 1997 roku. Za swój drugi album, "Fobrock" (2009), otrzymali nominację do Fryderyka, a ich ostatni krążek "Zmienić zdarzeń bieg" (2013) pokrył się platyną.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca