Muzyka

Jay Z kręci film o Richardzie Pryorze

Jay Z zapowiedział pierwsze filmowe projekty. Raper zostanie producentem kinowej biografii Richarda Pryora oraz dokumentalnego serialu o Kaliefie Browderze.
Shawn Carter, jak naprawdę nazywa się Jay Z, podpisał umowę z hollywoodzkim potentatem, The Weinstein Company. Pierwszym owocem współpracy muzyka z firmą braci Boba i Harveya Weinsteinów będzie film o komiku Richardzie Pryorze. Obraz zatytułowany "Is It Something I Said" ma nakręcić Lee Daniels. Zdjęcia rozpoczną się na początku 2017 roku.

Richard Pryor, który rozpoczął sceniczne występy komediowe w latach 60., zadebiutował na filmowym planie w roku 1967 w produkcji "Zajęte ciało". Sukcesom zawodowym artysty towarzyszyło burzliwe życie osobiste. Pryor zmagał się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, był również siedmiokrotnie żonaty. W roku 1986 u komika rozpoznano stwardnienie rozsiane, chorobę, która w miarę rozwoju ograniczyła możliwość jego pracy zawodowej. Artysta zmarł 10 grudnia 2005 roku.

Jay Z i Weinstein Company szykują też kolejny projekt - "TIME: The Kalief Browder Story", dokumentalny serial o Kaliefie Browderze, młodym mężczyźnie z Bronksu, który spędził 3 lata w więzieniu po tym jak został aresztowany za rzekomą kradzież plecaka. W wieku 22 lat popełnił samobójstwo.

Hiphopowy artysta wcześniej zaangażowany był w realizację takich produkcji jak "Annie", "Pierwsza piątka" czy "Wielki Gatsby".

Należąca do Jaya Z firma Roc Nation zajmuje się rozmaitymi przedsięwzięciami związanymi ze sportem, muzyką i modą, więc rozszerzenie działalności o kino i telewizję nie jest wielkim zaskoczeniem.

Jay Z to jeden z popularniejszych hiphopowych artystów. Trzy albumy nowojorczyka - "Reasonable Doubt" (1996), "The Blueprint" (2001) i "The Black Album" (2003) - uważane są za kluczowe dla gatunku. Magazyn "Rolling Stone" zamieścił go na 88. miejscu w rankingu 100 największych artystów wszech czasów.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca