Muzyka

The 69 Eyes przedstawiają damę w ciemnościach

Brakujące ogniwo między Type O Negative i The Cult, czyli doskonale w Polsce znana fińska formacja The 69 Eyes, ujawniła teledysk promujący jej jedenasty studyjny album. Płyta "Universal Monsters" ukazała się wiosną 2016 roku.
Wideoklip został nakręcony w Nowym Jorku do piosenki "Lady Darkness", a za jego reżyserię odpowiada lider The 69 Eyes, Jyrki 69. Czarno-białe impresje z pobytu Finów w Wielkim Jabłku można obejrzeć na tej stronie.

Utwór "Lady Darkness" pochodzi z wydanej 22 kwietnia 2016 roku płyty "Universal Monsters", nagranej w Helsinkach z Johnnym Lee Michaelsem. Album zawdzięcza swój tytuł wystawie Movie Monsters (Filmowe Potwory) w House of Wax w Austin (Teksas), na którą natknął się Jyrki 69. Również stąd wziął się pomysł na okładkę albumu, zainspirowaną starymi plakatami takich filmów jak "Frankenstein" (1931) czy "Drakula" (1931).

The 69 Eyes będą promować album na dwóch koncertach w Polsce. Kapela zagra 9 listopada w gdyńskim Uchu i dzień później w krakowskim Kwadracie.

Historia zespołu The 69 Eyes rozpoczęła się w roku 1990 w Helsinkach, kiedy pięciu kolegów, fanów The Ramones, The Doors, Billy Idola postanowiło założyć zespół. Początkowo band obracał się w stylistyce typowo glam rockowej, jednak z czasem ich styl ewoluował. Obecnie twórczość The 69 Eyes określana jest jako horror rock, a nawet jako goth'n'roll.źródło: megafon.pl
przysłano: 8 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca