Muzyka

Pyskujący wokalista Oasis

Muzycy Oasis, a przede wszystkim bracia Gallagherowie, niekoniecznie mieli dobrą reputację, o czym przypomina dokument "Supersonic". W sieci pojawił się klip promujący film.
Twórcą dokumentu jest Matt Whitecross ("Fleming", "Droga do Guantanamo") i ekipa, który ma w dorobku chociażby głośny film "Amy". "Supersonic" przedstawia losy Oasis od 1991 roku przez czasy największych sukcesów, w tym koncert w Knebworth Park w 1996 roku aż do zakończenia działalności przez zespół. Oczywiście najwięcej jest o relacjach między głównymi postaciami grupy, braćmi Liamem i Noelem Gallagherami.

Zapowiadający dzieło fragment zatytułowany "Bad Reputation" można obejrzeć pod tym adresem. Widzimy tu jak Noel Gallagher ochrzania fanów ze sceny.

Premierę "Supersonic" w USA wyznaczono na 26 października.

Oasis mieli 8 singli na szczycie UK Charts i tyle samo albumów. Zostali wyróżnieni 15 nagrodami NME, 9 magazynu "Q", 4 MTV Europe Music i 6 Brit, w tym w 2007 za nadzwyczajny wkład w muzykę. Ich płyty rozeszły się w nakładzie przekraczającym 70 milionów egzemplarzy. Zespół Oasis zakończył działalność w 2009 roku. Ostatni longplay rockowej kapeli to "Dig Out Your Soul" z 2008 roku.
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 12 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca