Muzyka

Kultowy koreański wokalista w październiku w Radio Azja

25 października w TR Warszawa, na jedynym koncercie w Polsce, wystąpi Jeong Cha-sik - niezwykła artystyczna indywidualność, legenda koreańskiej sceny indie. Będzie to pierwszy z trzech jesienno-zimowych koncertów cyklu Radio Azja.

 

KONCERT RADIO AZJA: JEONG CHA-SIK

25 PAŹDZIERNIKA, WTOREK, GODZINA 20:00, TR WARSZAWA (MARSZAŁKOWSKA 8)

Jeong Cha-sik to weteran azjatyckiego rocka. Przez 15 lat był frontmenem kultowej grupy heavy-metalowej Rainy Sun, której eksperymentalne, psychodeliczne utwory mocno odstawały od koreańskiego mainstreamu. W roku 2011 zdecydował się na karierę solowego artysty i od tej pory nagrał trzy albumy, tworząc je nieomal w pojedynkę. Jest autorem tekstów, muzyki i aranżacji, sam zaśpiewał wszystkie utwory, zagrał na większości instrumentów, całość osobiście nagrał, zmiksował i zmasterował

 

NICK CAVE SPOTYKA KOREAŃSKI KABARET

Twórczość Jeong Cha-sika oscyluje na granicy psychodelicznego rocka, trip-hopu, folku, tanga, synth-popu i koreańskiej muzyki tradycyjnej. Artysta śmiało czerpie z muzyki świata, sięgając po rytmy flamenco, jamajskie riddimy, czy brzmienie francuskiej katarynki. Z premedytacją kiczowate, czasem weselne melodie kontrastują z głębokim, pijackim zaśpiewem, metalowym growlingiem lub nostalgicznym falsetem. Koncertuje z klasycznym, rockowym instrumentarium wzbogaconym często o skrzypce i wiolonczelę, jednak liryczność tego składu przełamują drapieżne, old-schoolowe syntezatory. W jego repertuarze zdarzają się również nostalgiczne pieśni wykonane jedynie przy akompaniamencie fortepianu. Jest artystą pełnym sprzeczności i dystansu do własnej twórczości, czego wyrazem może być tytuł trasy po berlińskich klubach: "Nick Cave spotyka koreański kabaret".

Warszawski koncert Jeong Cha-sika będzie spotkaniem z nieokiełznaną ekspresją, nieskrywaną melancholią, oryginalną i groteskową formą, a przede wszystkim znakomitą muzyką.

 

Muzyka Jeong Cha-sika >

Zdjęcia Jeong Cha-sika >

 

KOLEJNE KONCERTY W CYKLU RADIO AZJA:

29 listopada, g. 20:00 - Rasmee Wayrana (Tajlandia)

20 grudnia, g. 20:00 - Midori Takada (Japonia)

 

Wszystkie koncerty Radio Azja odbędą się w TR Warszawa przy ul. Marszałkowskiej 8.

Bilety w cenie 30 zł dostępne są na piecsmakow.plebilet.pl, w salonach Empik oraz w kasie TR Warszawa.

 
KARNET MASTER

Do wstępu na wszystkie koncerty Radio Azja upoważnia także karnet Master Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Jest on nadal dostępny w sprzedaży na stronie piecsmakow.pl.

 

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

Organizator: Fundacja Sztuki Arteria

Współorganizator: TR Warszawa

Patroni medialni: CoJestGrane, ebilet.pl, Aktivist!, etnosystem.pl, CSPA, 5kilo kultury, Japonia-online, Poka Poka, Koncertomania

 

radioazja.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca