Muzyka

Ola Igboaka "OIA" - nowa twarz!

 

Ola Igboaka "OIA" przygotowuje się do wydania swojej debiutanckiej płyty, której premiera jest zaplanowana na 14.11.2016. Koniecznie sprawdźcie kim jest nowa artystka.

 

OIA to wokalistka, autorka tekstów i muzyki do wszystkich utworów na płycie Urodziła się w Krakowie w 1987 r., gdzie mieszkała przez większość życia. Trzy lata temu wyjechała do Londynu, gdzie mieszka na stałe.

 

W wieku 7-18 lat uczyła się w Szkołach Muzycznych I i II stopnia w klasie skrzypiec. Potem kształciła się przez dwa lata w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (wokal) oraz skończyła Psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Londynie w przyszłym roku ukończy studia muzyczne w The Institute of Contemporary Music Performance. Choć mieszka w Wielkiej Brytanii - pisze po polsku.

 

Jej muzyka to spojrzenie z dystansu na to, z czego wyrosła. Spogląda z miejsca gdzie nie wszystko jest oczywiste, a życie w gąszczu kultur poddaje w wątpliwość wyuczone wzorce i uczy wytrwałości. Inspiruje się soulem, jazzem, hip- hopem i muzyką klasyczną. Uwielbia ciekawe harmonie, dużo chórków (wcześniej śpiewała jako chórzystka Junior Stressa i Lilu oraz w chórach: w tym Chórze Katedry Wawelskiej). Stawia na teksty i szczerość oraz na przerost treści nad formą. Płyta porusza aktualne tematy: współczesne społeczeństwo z kobiecej perspektywy, podróże, emigracja, życie w multikulturowym społeczeństwie, życie według własnych zasad, tolerancja, sytuacja polityczna w Polsce, dom, randki, depresja i strata.

 

Płyta powstała od sierpnia 2015r do września 2016r w Londynie i w Krakowie, teksty częściowo zostały napisane podczas podróży po Azji.

 

Bonus track na płycie: 1441 Fourteen for One to kawałek do którego wokalistka zaprosiła czternastu wokalistów i raperów z całego świata. Każdego z nich poprosiła, aby wypowiedział się na temat multikulturowości i tolerancji - każdy wykonuje swoją partię w dla siebie ojczystym języku. Od Chińskiego, Perskiego, Białoruskiego po Francuski.. Na płycie znajdą się tłumaczenia na język angielski wszystkich czternastu tekstów.

 

Wyspa:

Stylistyka: soul/pop/poezja/delikatna elektronika.

Wydawca: Mili Records

Premiera płyty: 14.11.2016

(przedsprzedaż na Itunes 2.11)

 

 

Patronat medialny:
Wywrota

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Meloman
Meloman 26 pazdziernika 2016, 04:26
Super Oia!
przysłano: 20 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca