Muzyka

Energetyczny wybuch! Little Big w Krakowie

Po raz kolejny do Polski zawitała rosyjska grupa muzyczna Little Big, która wykonuje muzykę z pogranicza rave, rapu i szeroko pojętej elektroniki. Dla fanów zespołu zobaczyć oraz usłyszeć dość kontrowersyjny zespół, który nie boi się wielu eksperymentów muzycznych oraz poruszania odważnej tematyki w swoich utworach, było prawdziwą ucztą dla zmysłów. Muzycy zaprezentowali materiał pochodzący ze swoich studyjnych albumów, które zdobyły wielką popularność. Grupa wystąpiła 15 października w krakowskim klubie Żaczek.

 

Little Big to rosyjski zespół rave utworzony w 2013 roku w Petersburgu. Muzyczna grupa przykuwa uwagę za sprawą barwnych teledysków oraz odważnych kreacji scenicznych. Każda piosenka, klip lub występ zespołu poświęcone są zjawiskom społecznym związanym z Rosją lub ze światem.

 

Moją uwagę przykuła przede wszystkim postawa sceniczna muzyków. Z wielką energią prezentowali kolejne kompozycje. Momentami miałem wrażenie, że scena rozpadnie się pod wpływem ich energii oraz mocy. Artyści od samego początku zgarnęli całą uwagę publiczności, aby tym samym rozkręcić imprezę. Wielkim minusem, który wyraźnie dał się we znaki, było zagłuszenie głosów wokalistów przez ciężką i brutalną materię dźwiękową. Bardzo często miałem problem ze zrozumieniem i usłyszeniem linii wokalnej. Zostało to jednak zrekompensowane wysoką dawką energii, którą muzycy pragnęli podzielić się z publicznością.

 

Ekscentryczny wizerunek sceniczny, postawa, muzyczna energia i oczywiście muzyka uzupełniona o teksty nawiązujące do narodowych stereotypów o Rosji – to wszystko stanowiło spójną całość. Z pewnością zespół powróci jeszcze do Polski i zachwyci kolejnymi występami.

 

Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


przysłano: 24 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca