Muzyka

Sorry Boys jak z filmów Larsa von Triera

W sieci pojawił się klip do nowego singla rockowej formacji Sorry Boys. Fani powinni przygotować się na demoniczność rodem z obrazów Larsa von Triera.
Wideo zrealizowano do nagrania "Wracam", które stanowi opowieść o niebezpiecznej podróży w głąb siebie i wyzwoleniu z krępujących więzów. Piosenka inspirowana jest pieśniami kurpiowskimi i książką "Biegnąca z wilkami. Archetyp Dzikiej Kobiety w mitach i legendach" Clarissy Pinkoli Estés.

Gościnnie w utworze wystąpiła śpiewaczka kurpiowska, pani Apolonia Nowak. Teledysk wyreżyserowała Iwona Bielecka.

- Świat pokazany w tym teledysku oscyluje między snem i jawą, musicalem i demonicznością rodem z obrazów Larsa von Triera - wyjaśnia frontmanka, Bela Komoszyńska. - Zdjęcia odbywały się nocą i nad ranem, myślę, że to pomogło nam zestroić się z kluczowymi emocjami piosenki. Udział pani Apolonii Nowak i członków zespołu w obrazie do tego utworu był dla nas bardzo ważny.

Klip można obejrzeć pod tym adresem.

Nagranie "Wracam" poprzedza trzeci album formacji, "Roma". Longplay ukaże się 18 listopada. Metaforyczna Roma stanowi upragnione miejsce pełne szczęścia, miłości, spełnienia odkrywane przez każdego w indywidualnym momencie. Roma nawiązuje nie tylko do wiecznego miasta, ale również do mitologii romantycznej, romansu jako gatunku literackiego i romskiego etosu, wędrownego stylu życia z muzyką, które jest tak bliskie artystom.

Wśród inspiracji artyści wymieniają Chopina, Ewę Demarczyk, śpiew kurpiowski czy tradycję gospel.

Do współpracy zaproszono niezwykłych gości: pieśniarkę kurpiowską Apolonię Nowak, Atom String Quartet, chór Soul Connection Gospel Group, puzonistę i multiinstrumentalistę Tomasza Kasiukiewicza oraz Sebastiana Madejskiego, który zagrał na cymbałach.

Produkcją muzyczną zajął się Marek Dziedzic, który odpowiada także za poprzednie wydawnictwo zespołu - "Vulcano". Miksy i mastering zrealizował Marcin Gajko.

Oto tracklista:
"Lord"
"Apollo"
"Roma"
"Wracam"
"Mojo"
"Alleluia"
"Miasto Chopina"
"Water"
"Supernowa"
"Ukołyszę"
"Zwyczajne Cuda"

Warszawski zespół Sorry Boys zadebiutował w 2010 roku albumem "Hard Working Classes". Drugi longplay, "Volcano", miał premierę w listopadzie 2013 roku i znalazł się wysoko w wielu podsumowaniach płytowych roku. Siłą ich muzyki są hipnotyzujące gitary, wyjątkowo bogate brzmienie i głos Beli Komoszyńskiej.źródło: megafon.pl
przysłano: 27 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca