Muzyka

Organek przez trzy noce w Borach Tucholskich

Organek opowiedział o swym nowym teledysku "Mississippi w ogniu". - Było zimno i mokro, ale wierzyliśmy, że osiągniemy zamierzony efekt - ujawnia artysta.
W filmiku widzimy pewna parę jadącą nocą samochodem. Kobieta i mężczyzna docierają do lasu. W utrzymanym w thrillerowym klimacie teledysku pojawia się również płonący człowiek czy sceny w polu kukurydzy.

- Wysłaliśmy piosenkę "Mississippi w ogniu" do znajomych twórców teledysków i poprosiliśmy ich o przesłanie scenariuszy - wspomina lider projektu, Organek. - Oczekiwaliśmy pomysłu, który uchwyci niepokój, mrok zawarty w tym kawałku. Z nadesłanych propozycji wybraliśmy scenariusz Marty Kacprzak. Marta jest autorką okładki płyty "Czarna Madonna". Czuliśmy, że jej pomysł jest bliski naszym oczekiwaniom. Marta wskazała miejsce, w którym chciała nakręcić klip. To Bory Tucholskie, w których mieszkała przez jakiś czas. Klip był realizowany przez 3 noce. Było zimno i mokro, ale wierzyliśmy, że osiągniemy zamierzony efekt. Opublikowaliśmy klip, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Wideo można sprawdzić pod tym adresem.

Piosenka zapowiada longplay "Czarna Madonna", który ukaże się 4 listopada. Jest to z jednej strony kontynuacja platynowego debiutu "Głupi", a z drugiej niezaprzeczalny krok w przód. Organek cytuje gatunki, konwencje i klisze, które zbudowały muzykę XX wieku, ale też i całą zachodnią popkulturę, z której ona wyrasta. Tym razem jednak wszystko brzmi nowocześniej dzięki bardziej złożonej produkcji oraz współcześniejszym odniesieniom do tak odległych stylistyk jak punk czy country. W warstwie tekstowej Organek zdaje się dotykać najgłębszych pokładów swojej wrażliwości.

Jeszcze przed premierą nowego albumu rozpocznie się trasa koncertowa formacji. Oto jej harmonogram:

28 października - Międzychód, Centrum Animacji Kultury
29 października - Poznań, Centrum Kultury Zamek
30 października - Zielona Góra, Kawon
03 listopada - Warszawa, Stodoła
05 listopada - Opole, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki
10 listopada - Gdańsk, B90
12 listopada - Łódź, Wytwórnia
18 listopada - Częstochowa, Klub Rura
19 listopada - Kielce, Grand
25 listopada - Katowice, Mega Club
26 listopada - Rzeszów, Life House
27 listopada - Kraków, Forty Kleparz

Organek to kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka. Debiut zatytułowany debiut "Głupi" został znakomicie przyjęty i pokrył się platyną. Z krążka pochodzą single "Nie lubię" i "Kate Moss". Tomasz Organek był członkiem projektu Męskie Granie Orkiestra, z którą stworzył przebój "Wataha". Zespół supportował Muse na ostatnim koncercie w Krakowie.Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 pazdziernika 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca