Muzyka

Kraków Street Band - Klub „Żaczek”!

4.11.2016 Kraków Street Band

Gdzie: Klub Żaczek al.3 Maja 5
Kiedy: 4.11.2016
Start: godzina 20:00


Bilety: 
studencki 25/30 

normalny 30/35

Bilety dostępne na EKOBILET 

oraz w klubie Żaczek al.3 maja 5

Kraków Street Band to formacja, która powoli staje się nową muzyczną wizytówką miasta dla przybyszy z kraju oraz zagranicy. Dziewięciu profesjonalnych muzyków, na co dzień grających w różnych zespołach i projektach, zbiera się w słoneczne dni by występować na Krakowskim Rynku. Każdy występ momentalnie ściąga tłum widzów zbierający się wokół radosnej grupy.

W pierwszej połowie 2014 roku zespół błyskawicznie zdobył popularność w całym kraju - najpierw kampania crowdfundingowa na poczet sfinansowania debiutanckiego albumu zakończyła się zdobyciem 170% planowanej kwoty. Następnie zespół dostał się do finału Must Be The Music, programu muzycznego oglądanego przez miliony telewidzów, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym etapie. A w czerwcu Kraków Street Band reprezentował Polskę na wielkim festiwalu muzyki ulicznej "Haizetara" w kraju Basków.

Rok 2015 to przede wszystkim wydanie kolejnej płyty, którą jest album niezwykły, nagrany w Radio Kraków, w całości poświęcony twórczości Jerzego Wójcika - pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru „Little Ole Opry” wykonane zostały przez zespół oraz Krystynę Święcicką – Wójcik oraz trójkę zaproszonych gości.

W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” – Kraków Street Band uznany został za zespół roku 2015. Plany na przyszłość? W sierpniu tego roku udział – jako gość, na jednym z największych na świecie festiwali poświęconych muzyce ulicznej – „Ferrara Buskers Festival” we Włoszech. Ale na tym jeszcze nie koniec! Muzycy już planują nagranie trzeciej płyty, która ma ukazać się jeszcze tej jesieni.

Łukasz Wiśniewski - vocal, ukulele
Piotr Grząślewicz – banjo
Marcin Hilarowicz– guitar
Tomasz Kruk – dobro
Miłosz Skwirut – bass
Adam Partyka – drums
Wojtek Szela – trumpet
Piotr Żelasko – trombone
Tomasz Drabik – sax

 

Wydarzenie na Facebook

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca