Muzyka

Taneczna formacja powraca (fotorelacja z koncertu Crystal Fighters)!

 

Energetyczna, dynamiczna, roztańczona i zjawiskowa formacja Crystal Fighters zawitała do Krakowa, aby dać niesamowity i pełen pozytywnej energii koncert. Wszystkie ciała poszły w ruch. Tego wieczoru liczyła się dobra zabawa, która przy dźwiękach tak pozytywnej muzyki nie była trudnością.

 

Supportem dla gwiazdy wieczoru była muzyczna grupa Kroki. Zespół tworzy trzech utalentowanych muzyków: producent Szatt, wokalista Jaq Merner i basista Paweł Stachowiak. W muzyce zespołu możemy usłyszeć nawiązania do jazzu, soulu czy indie rocka. Wszystko to jest połączone przy pomocy interesującej elektroniki (często eksperymentalnej). Podczas występu zwróciłem uwagę na przyjemny i intrygujący głos frontmana, który posiada w sobie wiele charakterystycznych cech. W odpowiedni sposób budował kolejne frazy tekstu różnicując dynamikę. Całość stworzyła naprawdę ciekawy efekt, czego przykładem był koncert w Klubie Kwadrat. Czekamy z niecierpliwością na dalsze poczynania grupy.

 

Nadszedł długo wyczekiwany moment pojawienia się na scenie Crystal Fighters. Ich muzyka to mieszanka baskijskiego folka, dance, popu i elektroniki. Takie połączenie stanowi doskonałą integralną całość, co znalazło potwierdzenie w reakcjach fanów. Udany debiut w 2010 roku przyniósł grupie wielką popularność. Dalsze postępy muzyków zaowocowały drugim albumem i serią koncertów. Po raz kolejny zespół pojawił się w Polsce, aby wystąpić w Warszawie i Krakowie. Zespół zachwycił publiczność swoją pozytywną energią, która udzieliła się niemal każdemu.

 

Koncert można rozpatrywać w samych pozytywnych kategoriach. Począwszy od wystroju sceny, wizerunku muzyków, artystycznej prezencji, a kończąc na znakomitej muzyce. Crystal Fighters doskonale wiedzą jak zyskać sobie uznanie publiczności i zachęcić do dobrej zabawy. Tego wieczoru dosłownie wszyscy dali się porwać żywiołowej muzyce, która zachęca do czerpania radości i korzystania z życia. Przy tak elektryzujących dźwiękach oraz artystycznej prezencji muzyków nie sposób nie poczuć tej niesamowitej interakcji i więzi, którą starali się nawiązać artyści z publiką. Zespół wykonał materiał pochodzący z dwóch studyjnych płyt. Nie mogło zabraknąć dobrze znanych i cenionych utworów takich jak: I Love London, Follow, You & I czy LA Calling.

 

Energia, radość, pozytywne nastawienie, dobra zabawa – to wszystko mogliśmy zobaczyć, usłyszeć i przeżyć podczas występu. Koncert z pewnością zapadnie w naszej pamięci na długo. Wyczekujmy kolejnego, gdyż zespół zapewne do nas powróci.

Zdjęcia


Mat

1273 artykuły 1 komentarz
Ukończył szkołę muzyczna I Stopnia w klasie tuby. Częste występy publiczne oraz współpraca w orkiestrach dętych pogłębiły w nim chęć kształcenia się w kierunku muzycznym. W 2013 roku rozpoczął studia na kierunku muzykologii w Krakowie. W…
Zasłużeni dla serwisu


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 listopada 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca